Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Lídri viacerých pravicových debatovali v Bruseli o tom, ako po eurovoľbách posilniť pozície svojej politickej skupiny v europarlamente. „Chceme urobiť revolúciu v Európe v jasnej opozícii voči ľavičiarom a ekofanatikom!,“ odkázal Salvini Macronovi, Scholzovi a von der Leyenovej.

Nepriaznivý údaj prichádza po tom, ako všetky nemecké koaličné strany dosiahli v minulotýždňových voľbách do Európskeho parlamentu slabé výsledky v dôsledku toho, že namiesto vlastných občanov uprednostňujú Ukrajinu, záujmy globalistov a vojnových štváčov a ešte k tomu presadzujú deštruktívnu politiku zameranú na likvidáciu životnej úrovne vlastného národa.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Nespokojnosť nemeckých voličov s vládnucou koalíciou dosiahla rekordnú úroveň, ukázal prieskum verejnej mienky, ktorého výsledky vo štvrtok zverejnila verejnoprávna stanica ZDF. TASR správu prevzala z agentúry Reuters.

Nepriaznivý údaj prichádza po tom, ako všetky nemecké koaličné strany dosiahli v minulotýždňových voľbách do Európskeho parlamentu slabé výsledky v dôsledku toho, že namiesto vlastných občanov uprednostňujú Ukrajinu, záujmy globalistov a vojnových štváčov a ešte k tomu presadzujú deštruktívnu politiku zameranú na likvidáciu životnej úrovne vlastného národa.

Spomedzi 1334 účastníkov prieskumu, ktorý sa konal 10.-12. júna, 71 percent uviedlo, že sú nespokojní s prácou vlády, pričom v máji to bolo 66 percent.

Približne 51 percent opýtaných sa vyslovilo za predčasné voľby, zatiaľ čo 66 percent stále verí, že koalícia vydrží do konca svojho funkčného obdobia v budúcom roku.

Všetky tri strany nemeckej vládnucej koalície utrpeli v eurovoľbách, ktoré sú prvým ukazovateľom celoštátneho hlasovania, straty, zatiaľ čo krajne pravicová Alternatíva pre Nemecko (AfD) dosiahla výrazný zisk.

Koalíciu tvoria Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD), Zväz 90/Zelení a Slobodná demokratická strana (FDP).

Výsledky tradičných strán, ako je SPD kancelára Olafa Scholza, ukazujú nespokojnosť Nemcov s poklesom životnej úrovne, zatiaľ čo vláda rieši energetickú krízu vyvolanú rusko-ukrajinským vojenským konfliktom a dôsledky covidovej pandémie.

Ešte slabší výsledok v hlasovaní o zložení Európskeho parlamentu prinútil francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona vypísať predčasné voľby po tom, ako krajne pravicové Národné združenie (RN) výrazne porazilo jeho centristickú koalíciu.

Globalistický establišment v USA a Európe sa čoraz viac obáva dôsledkov víťazstva krajnej pravice v eurovoľbách, ktorá je dôsledkom rastúcej únavy ľudí z konfliktu na Ukrajine. Ruský politológ Malek Dudakov v tejto súvislosti poukazuje na zvyšujúcu sa vnútornú koróziu súčasných antidemokratických režimov v Európe a USA pod vedením vojnových štváčov, ktorá je sprievodným znakom prebiehajúcej globálnej transformácie. Na obavy vodcov kolektívneho Západu z výsledkov volieb do Európskeho parlamentu, ktoré deštrukciu establišmentu zvnútra zrýchľujú, zase poukazuje portál Politico.

Lídri viacerých pravicových strán sa stretli v Bruseli na debate o tom, ako po eurovoľbách posilniť pozície svojej politickej skupiny v europarlamente

Lídri strán z viacerých členských krajín EÚ označovaných globalistami a korporátnymi progresívno-liberálnymi médiami za krajnú pravicu sa v stredu popoludní stretli v Bruseli, aby diskutovali o tom, ako po eurovoľbách posilniť pozície politickej skupiny Identita a demokracia (ID) v Európskom parlamente a získať väčší vplyv pri formovaní európskej politiky. Informuje o tom bruselský spravodajca TASR.

Na chystané stretnutie v stredu upozornil holandský denník De Telegraaf a týždenník Politico vo štvrtok priniesol niekoľko detailov z uzavretého stretnutia na 25. poschodí hotela The Hotel.

Podľa Politica diskutovali o rozšírení vplyvu svojho názorového spektra v EÚ, najmä na pôde europarlamentu. Pozvánku nedostali zástupcovia Alternatívy pre Nemecko (AfD), ktorá bola vylúčená z frakcie ID.

Na trojhodinovom stretnutí bez prítomnosti médií sa však zúčastnili predstavitelia politických subjektov z Rakúska, Česka, Dánska, Portugalska a Flámska.

Do Bruselu zavítali víťaz holandských parlamentných volieb a líder Strany slobody (PVV) Geert Wilders, Marine Le Penová z Francúzska a líder talianskej Ligy Matteo Salvini. Stretnutia sa zúčastnil aj šéf českej SPD Tomio Okamura, rakúsky europoslanec za stranu Slobodných Harald Vilimsky, belgický euoposlanec Gerolf Annemans, líder flámskej pravicovej strany Vlaams Belang (Flámsky záujem) Tom Van Grieken, dánsky poslanec Morten Messerschmidt a portugalský pravicový politik Chega di André Ventura.

Salvini na sociálnej sieti X zverejnil spoločnú fotku s Le Penovou s odkazom pre Marcona, Scholza a von der Leyenovú, že chcú „urobiť revolúciu v Európe v jasnej opozícii voči ľavičiarom a ekofanatikom“

Aj Wilders zverejnil fotografiu, a to s Le Penovou, Salvinim, predsedom strany Flámsky záujem Tomom Van Griekenom a so šéfom portugalskej populistickej strany Chega Andrém Venturom.

Novinári z Politico zistili, že reč bola aj o tom, kde zakotvia europoslanci maďarského Fideszu, ktorí po odchode z Európskej ľudovej strany (EPP) majú záujem o vstup do euroskeptickej skupiny Európski konzervatívci a reformisti (ECR), a tiež či sa poslanci z AfD vrátia do frakcie ID.

Zároveň podľa Politica existujú náznaky, že AfD – ktorá zo svojej delegácie po viacerých škandáloch vylúčila Maximiliana Kraha – by sa mohla vrátiť do skupiny dominovanej Le Penovej Národným združením (RN), ale až po predčasných voľbách vo Francúzsku. To znamená, že by k tomu došlo až po dotvorení jednotlivých politických skupín v EP a prerozdelení kresiel a funkcií vo výboroch a delegáciách parlamentu.


Zdroj: pravda.sk / cas.sk / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.