Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Ruská armáda zlikvidovala na ukrajinskej vojenskej leteckej základni stíhačku Su-27 aj systém protivzdušnej obrany S-300

Ruský vojnový korešpondent Andrej Rudenko v stredu na svojom kanáli na Telegrame zverejnil krátke video, na ktorom je zrejme vidieť stíhačku Su-27 zničenú balistickou strelou krátkeho doletu Iskander.

Ruská armáda uskutočnila diaľkové zásahy a útoky bezpilotnými lietadlami na rôzne ciele ukrajinských ozbrojených síl vrátane vojenskej leteckej základne, uviedlo v stredu ruské ministerstvo obrany bez uvedenia bližších podrobností o konkrétenom mieste.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ukrajinské médiá predtým informovali o výbuchoch v meste Mirgorod v Poltavskej oblasti, kde sa nachádza veľké vojenské letisko.

Ruský vojnový korešpondent Andrej Rudenko v stredu na svojom kanáli na Telegrame zverejnil krátke video, na ktorom je zrejme vidieť stíhačku Su-27 zničenú balistickou strelou krátkeho doletu Iskander. Video bolo natočené z vtáčej perspektívy prieskumným dronom. Dodal, že ide o leteckú základňu v Mirgorode.

„Neďaleko môžete vidieť hromadu trosiek lietadiel z predchádzajúcich útokov na toto letisko,“ upozornil Rudenko.

Ruské ministerstvo obrany tiež zverejnilo zábery, na ktorých je vidieť úder Iskanderu na systém protivzdušnej obrany S-300 v oblasti neďaleko letiska Mirgorod, ktoré sa nachádza v obci Poljvanoje. Systém kryl letisko nachádzajúce sa západne od neho. Na záberoch z dronu bolo vidieť výbuch a veľké množstvo dymu.

Ministerstvo dodalo, že na zázname je vidieť aj sekundárnu detonáciu. Informovalo, že pri útoku boli zničené dve odpaľovacie zariadenia, dve radarové stanice a bojová riadiaca kabína.

S-300 je batéria protivzdušnej obrany zem-vzduch sovietskej konštrukcie, ktorá je v prevádzke od konca 70. rokov. Vyrobených bolo niekoľko verzií. Tento rok je to už deviaty prípad, keď Ukrajina prišla o takýto systém.

Údery prichádzajú v čase, keď sa ukrajinská armáda pripravuje na dlho očakávaný presun stíhačiek F-16 americkej konštrukcie skupinou európskych členov NATO. Očakáva sa, že Belgicko, Dánsko, Nórsko a Holandsko darujú niekoľko desiatok lietadiel zo svojich flotíl.

Šéf ukrajinského velenia vzdušných síl Sergej Golubcov minulý týždeň v rozhovore uviedol, že Ukrajina má v úmysle umiestniť niektoré zo stíhačiek na zahraničných základniach. Argumentoval tým, že Ukrajina nemá dostatok pilotov na obsluhu všetkých, takže náhradné lietadlá budú podľa potreby neskôr presunuté zo štátov NATO.

Zdroj: rt.com
Preklad: InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.