Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Rusko varuje Francúzsko, že svojou angažovanosť v konflikte na Ukrajine vážnym spôsobom zvyšuje riziko priameho stretu s Ruskom, ktorý môže mať nepredvídateľné dôsledky pre bezpečnosť nielen v Európe, ale aj na celom svete.

„Uvedomujú si štáty EÚ, že USA ich pod vlajkou NATO zatiahli do priamej konfrontácie s Ruskom? Washington nepotrebuje mierovú Európu. Koncepcia riadeného chaosu zašla príliš ďaleko a ideológovia amerického „Deep state“ doslova bažia po krvi,“ zdôraznila hovorkyňa ruského rezortu diplomacie Zacharovová.

Podľa hovorkyne ruského rezortu diplomacie je načase, aby sa ľudia vo Francúzsku prebudili a uvedomili si, do čoho sú zaťahovaní. Pripomenula, že Bidenov režim chce nechať Európu „ešte viac vykrvácať“, aby sa udržal pri moci. „Rusko nemalo a nemá žiadne agresívne plány voči NATO a jeho členským štátom. Provokatívne vyhlásenia západných politikov a vojenských dôstojníkov o imaginárnej „hrozbe z Východu“ sú zamerané na ideologické spracovanie vlastného obyvateľstva,“ zdôraznila Marija Zacharovová.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Francúzsko podľa Ruska prehlbuje svoju angažovanosť v konflikte na Ukrajine a zvyšuje riziko priameho stretu s Ruskom. Vyhlásila to vo štvrtok na tlačovom brífingu hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová.

„Francúzsko sa čoraz viac angažuje v ozbrojenom konflikte na Ukrajine a dôsledne prechádza od pojmu pomoci k podkopávaniu situácie. A určite približuje možnosť priameho stretu s našou stranou, čo má nepredvídateľné dôsledky pre bezpečnosť nielen v Európe, ale na celom svete,“ zdôraznila.

„Pokusy Paríža ospravedlniť svoje neuvážené kroky a prezentovať veci tak, akoby neviedli k ďalšej eskalácii ukrajinskej krízy, sú nevhodné. Samozrejme, že k tomu vedú. Jednoducho zhoršujú situáciu na európskom kontinente,“ dodala Zacharovová.

Podľa hovokyňe ruského rezortu diplomaciej je načase, aby sa ľudia vo Francúzsku prebudili a uvedomili si, do čoho sú zaťahovaní.

Ako ďalej zdôraznila, „NATO pred konaním samitu vo Washingtone zintenzívňuje propagandistickú rétoriku proti Rusku. Predstavitelia Severoatlantickej aliancie a politické vedenie jej členských krajín neustále hovorí o „hrozbe ruského útoku na pobaltské štáty a Poľsko“ v najbližších rokoch a o potrebe pripraviť sa na jeho odrazenie“.

„V skutočnosti sa Severoatlantická aliancia už dlhodobo pripravuje na potenciálny ozbrojený stret s Ruskom. V Strategickej koncepcii NATO 2022 sa naša krajina označuje za „najvýznamnejšiu a najpriamejšiu hrozbu pre bezpečnosť členských štátov NATO, ako aj pre mier a stabilitu v euroatlantickom regióne“,“ priblížila.

„Schválili regionálne obranné plány a sformulovali konkrétne úlohy pre všetky vojenské veliteľstvá svojho bloku. Neustále vypracúvajú možné varianty konfliktu s našou krajinou. Testujú sa logistické trasy na presun vojsk a zbraní cez Atlantik smerom na „východné krídlo“. Scenár manévrov Steadfast Defender, najväčších od skončenia studenej vojny, ktoré sa konali od 22. januára do 31. mája, po prvýkrát nezahŕňal fiktívny štát, ale priamo Rusko ako protivníka. Vojenské rozpočty sú napumpované a ekonomiky krajín NATO sú maximálne militarizované,“ vysvetlila predstaviteľka ruského ministerstva zahraničia.

„Ešte raz by sme chceli zdôrazniť, že Rusko nemalo a nemá žiadne agresívne plány voči NATO a jeho členským štátom. Provokatívne vyhlásenia západných politikov a vojenských dôstojníkov o imaginárnej „hrozbe z Východu“ sú zamerané na ideologické spracovanie vlastného obyvateľstva,“ dodala Zacharovová.

„Veľmi dobre chápeme, že Washington nepotrebuje mierovú Európu. Koncepcia „riadeného chaosu“ zašla príliš ďaleko a teraz ideológovia amerického „Deep state“ (“štátu v štáte“) doslova bažia po krvi. Tlačia Európanov do priepasti, čo im pomôže prežiť súčasný vnútropolitický a hospodársky kolaps v USA“.

Administratíva amerického prezidenta Joea Bidena musí nechať Európu „ešte viac vykrvácať“, aby sa udržala pri moci, uviedla hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová na svojom kanáli na Telegrame.

„Uvedomujú si krajiny Európskej únie, že Washington ich pod vlajkou NATO zatiahol do priamej konfrontácie s Ruskom?“ napísala, keď komentovala plány generálneho tajomníka NATO Jensa Stoltenberga zaviesť povinné dodávky zbraní Kyjevu pre všetkých členov NATO.

„Západ hystericky kŕmi svoju verejnosť tvrdeniami o údajnej hroziacej agresii Ruska voči západným krajinám, a to znamená len jedno – Bidenova administratíva potrebuje, aby Európa krvácala ešte viac, aby zabránila kolapsu vlastnej vlády a ekonomiky USA,“ dodala.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron minulý týždeň prisľúbil dodať Ukrajine stíhačky Mirage 2000-5. Tiež oznámil, že vo Francúzsku sa uskutoční výcvik ukrajinských pilotov a vojakov. Okrem toho zopakoval, že Ukrajine by malo byť umožnené používať západné zbrane aj pri útokoch na vojenské ciele v Rusku a pri neutralizácii konkrétnych „bodov“, z ktorých je napádaná.

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg v stredu oznámil, že Severoatlantická aliancia sa pripravuje na prevzatie úlohy koordinátora dodávok zbraní pre Ukrajinu od Spojených štátov. Túto koordináciu prevezme generál americkej armády Christopher Cavoli, veliteľ európskeho velenia USA a vrchný veliteľ spojeneckých síl v Európe.


Zdroj: tass.com (1), (2) / cas.sk (1), (2) / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.