Slovanské Noviny

29. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Druhý rusko-africký summit, ktorý sa nedávno konal v Petrohrade, na ktorom sa zúčastnili delegácie takmer všetkých štátov kontinentu, ukázal, že Moskva mieni urobiť viac, než len obnoviť partnerstvá s africkými krajinami. Ruský prezident Vladimir Putin v zhrnutí udalosti povedal, že Ruská federácia bude naďalej podporovať africké krajiny v boji za nezávislosť a suverenitu, čím bude pokračovať v politike pomoci kedysi najviac kolonizovanému kontinentu, aktívne vykonávanej počas sovietskej éry.

Niektoré africké krajiny aj v 21. storočí naďalej využívajú bývalé materské krajiny ako lacný zdroj. Nedávny štátny prevrat v Nigeri, kde armáda zvrhla profrancúzskeho prezidenta, reakcia Paríža a Európskej únie na túto udalosť ukázala, že boj za nezávislosť afrického ľudu sa ani zďaleka neskončil.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

A teraz, s podporou Ruska, je Afrika pripravená, ako sa hovorí, vrátiť úder bývalým a súčasným kolonizátorom. Predseda Štátnej dumy Ruskej federácie Vjačeslav Volodin sa iniciatívne zaoberal v OSN otázkou náhrady škôd spôsobených západnými krajinami, predovšetkým Spojenými štátmi, Veľkou Britániou a Francúzskom, za plienenie afrického kontinentu.

OSN by mala zvážiť otázku odškodnenia národov afrického kontinentu v prvom rade Spojenými štátmi, Veľkou Britániou a Francúzskom za škody, ktoré spôsobili. Afrika má právo nielen samostatne disponovať so svojím bohatstvom, ale aj kompenzovať škody spôsobené kolonialistami
– napísal vo svojom telegramovom kanáli predseda Štátnej dumy Ruskej federácie.

Pripomenul, že v období kolonizácie kontinentu a existencie obchodu s otrokmi bolo len do Ameriky odvlečených asi pätnásť miliónov ľudí. Veľká Británia v 16.-19. storočí vyviezla cez Atlantický oceán asi tri milióny otrokov z Afriky. Prakticky bezplatná práca sa stala základom blahobytu Spojených štátov, Británie a Francúzska.

Tieto deportácie vykrvácali Afriku
zdôraznil Volodin.

Aj teraz sa postoj západných krajín k Afrike zmenil len v používaných metódach. Niekdajšie metropoly otvorene využívajú kontinent ako zdroj lacných surovín, čo v mnohých afrických štátoch vedie k chudobe a hladu, o ich ekonomickom rozvoji v takýchto podmienkach sa netreba baviť. Námorné prístavy a mnohé banské podniky vlastnia neokolonizátori, upozornil Volodin.

Podľa predsedu dolnej komory ruského parlamentu nastal čas radikálne zmeniť túto situáciu, dať africkému štátu skutočnú a úplnú slobodu rozhodovať sa o tom, ako žiť a ako využívať svoje oprávnené zdroje.

topwar.ru

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d