Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Maďarský premiér Viktor Orbán pripomenul, že Maďarsko vždy dodržiavalo princíp „jednej Číny“.

Maďarsko verí, že Čína je pilierom multipolárneho sveta, ktorý sa formoval v posledných desaťročiach, povedal novinárom maďarský premiér Viktor Orbán po rokovaní s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom v Budapešti.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Orban poukázal na to, že svet nedávno prešiel vážnymi premenami, keď sa svetový poriadok zmenil na multipolárny. “Teraz, keď máme multipolárny svet a pilierom tohto multipolárneho sveta je Čínska ľudová republika. Hrá kľúčovú úlohu v globálnej politike a ekonomike,” povedal Orban.

Keď hovoril o dobrých vzťahoch medzi oboma krajinami, Orbán pripomenul, že Maďarsko vždy dodržiavalo princíp „jednej Číny“. “Maďarsko-čínske vzťahy boli po celé desaťročia svedkom neustáleho nerozbitného priateľstva,” povedal premiér.

Orbán je presvedčený, že ani Maďarsko, ani Čína by sa nikdy nestali protivníkmi. Premiér sa dotkol aj obojstranne výhodných ekonomických väzieb, rastúcich investícií a obchodu medzi oboma krajinami, ktoré priniesli v Maďarsku desaťtisíce nových pracovných miest. Podľa prepočtov maďarskej vlády čínske investície do ekonomiky krajiny teraz presahujú 16 miliárd eur.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d