Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Súd EÚ: Maďarsko musí zaplatiť 200 miliónov eur a penále milión za každý ďalší deň za nedodržanie rozsudku: Podľa Viktora Orbána „JE TO NEPRIJATEĽNÉ!“ Informujú cz24.news a čtk s odvolaním sa na FB Viktora Orbána.

„Svet ešte nikdy nevidel nič podobné!“ Konštatuje na sociálnej sieti predseda vlády Maďarska. „Verdikt súdu Györgyho Sorosa spôsobuje vrenie krvi, nehorázne a nechutné!“ Hodnotí rozsudok Viktor Orbán.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Európsky súd pokutuje Maďarsko 200 miliónmi eur plus miliónom eur denne za porušenie prisťahovaleckej politiky EÚ.“ informuje verejnosť predseda vlády krajiny našich južných susedov.

Prípad súvisí s migráciou

Budapešť podľa súdu nezaviedla nevyhnutné opatrenia vo svojej migračnej politike, ktoré žiadal súd už vo svojom verdikte z decembra 2020. Maďarský premiér rozhodnutie súdu skritizoval s tým, že je neprijateľné.

Podľa súdu sa Maďarsko „úmyselne vyhýba uplatňovaniu spoločnej politiky Únie ako celku“, čo predstavuje „bezprecedentné a mimoriadne závažné porušenie práva Únie“.

Viktor Orbán

„Finančnému vydieraniu bruselských byrokratov neustúpime! Budeme chrániť hranice a budeme chrániť maďarský ľud!” dodal predseda vlády Maďarska.

Vojna Únie proti Orbánovi

Súd EÚ vo svojom najnovšom verdikte uviedol, že Maďarsko neprijalo opatrenia potrebné na to, aby vyhoveli rozsudku z roku 2020. Nesplnením svojej povinnosti Budapešť preniesla zodpovednosť, vrátane finančnej zodpovednosti, na ostatné členské štáty, ktoré sa tak museli zaoberať prijímaním žiadateľov o medzinárodnú ochranu, posudzovaním ich žiadostí a ich vrátením. To podľa súdu „vážne narušilo zásadu solidarity a spravodlivého zdieľania zodpovednosti medzi členskými štátmi“.

/ hlavnydennik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.