Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Revolúcia sa odkladá, nie je však nevyhnutne zrušená. Teraz, keď sú známe konečné výsledky parlamentných volieb do EÚ, je čas zhodnotiť, čo môžeme očakávať v nasledujúcich piatich rokoch, píše portál Bruselský signál.

Aj keď došlo k posunu doprava, nebol taký masívny, ako sa pôvodne predpokladalo. Namiesto toho, aby sa voliči rozhodli pre pravicovú vlnu, veľkými víťazmi sú konzervatívne strany, ktoré v parlamente tvoria Európsku ľudovú stranu (EPP). Dve pravicové frakcie, konkrétne skupina Konzervatívci a reformisti a skupina Identita a demokracia, budú mať navyše 12 zo 720 kresiel, kým EPP bude silnejšia o 13 kresiel, počíta Bruselský signál.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Toľko očakávaná zmena nenastane – Ursula von der Leyen zostane predsedníčkou Európskej komisie a mnohé zo samovražedných politík EÚ, od zelených dohôd až po masovú migráciu a nadmernú reguláciu, budú pokračovať. Smer do priepasti je stále rovnaký, len sa tam dostaneme o niečo neskôr.

Nemecko

Nemecká AfD sa po takmer sebazničujúcich týždňoch pred voľbami umiestnila na druhom mieste so sociálnymi demokratmi za konzervatívcami. Strana, ktorá mala v prieskumoch takmer 22 percent, sa zdá, že teraz získala okolo 14 percent voličov, čo je nárast o 3,2 percenta, ale stále je sklamaním.

Strana takmer skolabovala, keď najvyšší kandidát strany Maximilian Krah musel prerušiť svoju kampaň a AfD bola vylúčená z ID skupiny v Európskom parlamente kvôli Krahovmu vyjadreniu o Waffen-SS a obvineniam zo špionáže a korupcie.

Čo však strane pravdepodobne ešte viac ublížilo, bol vznik ľavicovej nacionalistickej strany len pred šiestimi mesiacmi, Alliance Sahra Wagenknecht (BSW). Táto nová strana, vedená pani Wagenknechtovou, charizmatickou postkomunistkou, odzrkadľuje AfD v otázke migrácie a jej postoj k Rusku (obe krajiny chcú obmedziť alebo zastaviť pomoc Ukrajine a rokovať s Moskvou), pričom je o niečo viac ľavicová. ekonomické otázky.

Zelení síce stratili približne 8 percent, no budú naďalej určovať agendu nemeckej politiky, najmä preto, že Konzervatívna strana Friedricha Merza nevylúčila, že po najbližších federálnych voľbách do nemeckej vlády bude vládnuť so Zelenými v koaličnej vláde. Bundestag.

Čo je však pozoruhodné, je hlasovanie mládeže. Najmä Zelení už nemôžu brať hlasovanie mládeže za samozrejmosť. Medzi 16 až 24-ročnými zelení stratili 23 percent, čím sa ich počet v tejto vekovej skupine znížil len na 11 percent, zatiaľ čo AfD získala 17 percent (plus 12 percent).

Rakúsko

V Rakúsku, kde je už pri moci koalícia zeleno-konzervatívcov, sa Strana slobody po prvý raz vo federálnych voľbách dostala na prvé miesto: Očakávania však, že získajú 27 až 30 percent hlasov namiesto konečný počet 25,5 percenta, len 0,8 percenta pred Konzervatívnou stranou. Silný výsledok, ale nie revolúcia vo voľbách.

Francúzsko

Najvýraznejšie výsledky pochádzajú z Francúzska, kde Marine Le Penová so svojím Rassemblement National (RN) získala dvakrát viac hlasov ako Macronov zoznam Besoin d’Europe. Macron sa rozhodol vypísať predčasné voľby na 30. júna a 7. júla s najväčšou pravdepodobnosťou dúfajúc, že ​​v takejto kampani Francúzi stratia odvahu vlastného presvedčenia a opustia Le Penovú, alebo – čo by strategicky dávalo väčší zmysel – bez premiéry a predsedníctvo ani veľmi silná frakcia RN nemohla veľa urobiť, takmer určite sklamalo voličov, ktorí by sa potom mohli vrátiť k Macronovi alebo podobnej postave.

Veci by boli iné, ak by sa Le Penovej strane podarilo dosiahnuť absolútnu väčšinu, čo by prinútilo Macrona vymenovať Jordana Bardellu za premiéra.

Trend týchto volieb posilnil pravicu, ale je nepravdepodobné, že povedú k výraznej zmene spôsobu, akým sa robí politika v Bruseli. Ešte nejaký čas potrvá, kým sa prejavia dôsledky týchto volieb, no je šanca, že tí, ktorí dúfali v skutočnú zmenu, budú sklamaní.

/ hlavnydennik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.