Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Z Havany do Washingtonu, 1820 km v priamom smere: „Kaliber“ priletí veľmi rýchlo. Odpálenie „elektronických rakiet“ ruského námorníctva pri pobreží Kuby ukázalo Spojeným štátom, ako dlho bude trvať evakuácia, píše autor Sergej Aksionov. 

Výstraha

Moskva naďalej demonštruje Spojeným štátom a NATO svoju pripravenosť použiť „špeciálne zbrane“ ako reakciu na povzbudzovanie Kyjeva zo západu, na útoky na ruské územie, vrátane odľahlých cieľov.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ruské manévre

Podľa ruského ministerstva obrany, počas druhej etapy cvičení nestrategických jadrových síl, vyšli posádky námorníctva na more do určenej hliadkovej oblasti. Predtým riešili úlohy použitia „špeciálnej“ (t. j. jadrovej) cvičnej munície na vybavenie námorných a pozemných nosných rakiet. Súbežne s cvičeniami pri pobreží Európy, cvičí ruská flotila podobným spôsobom aj na západnej pologuli, v rámci návštevy fregaty Admirál Gorškov a jadrovej ponorky Kazaň na Kube.

Ruská fregata Admirál Gorškov:

Útok na Ameriku

Krátko pred príchodom do havanského prístavu precvčili posádky fregaty a ponorky použitie vysoko presných raketových zbraní. Použili metódu počítačového modelovania, ktorá označovala námorné skupiny fiktívneho nepriateľa, vo vzdialenosti viac ako 600 kilometrov. Ponorka Kazaň vykonávala výcvik pod vodou.

Putinova asymetrická odpoveď

Rusko sústreďuje Kalibre a Zirkóny z celého sveta na samom prahu Spojených štátov. Zatiaľ, čo svet sledoval, ako Admirál Gorškov a jadrová ponorka Kazaň smerovali z Arktídy na Kubu, krížnik Varjag a fregata Maršál Šapošnikov smerujú zo Stredozemného mora rovnakým kurzom.

Putinova hrozba

Hrozbou pre Američanov, zvyknutých žiť v mierovom pokoji, ak budú na Ukrajine aj naďalej takí bezohľadní a drzí ako dnes, je takmer neodvratný masívny úder hypersonickými zbraňami z krátkej vzdialenosti na ich územie. Ruský prezident na stretnutí so zahraničnými novinármi 5. júna v Petrohrade otvorene vyhlásil, že takáto asymetrická odpoveď Spojeným štátom zo strany Moskvy je prinajmenšom možná, píše autor.

Putin varuje: dajú zbrane, kde uznajú za vhodné  

Podľa Putina je dodávanie zbraní zo Západu Ukrajine ich priamou účasťou v krutom konflikte, na strane smrteľného nepriateľa Ruska. „Takéto akcie budú konečné, teraz dosiahli najvyšší stupeň konfrontácie a úplne zničia medzinárodné vzťahy. Podkopú medzinárodnú bezpečnosť. V konečnom dôsledku, ak uvidíme, že sú tieto krajiny zaťahované do vojny proti nám (a to je ich priama účasť vo vojne proti Ruskej federácii), potom si vyhradzujeme právo konať podobným spôsobom“, vyhlásil Putin. „Ak niekto považuje za možné dodať takéto zbrane do bojovej zóny, aby zasiahli naše územie a spôsobili nám problémy, tak prečo nemáme právo dodávať naše zbrane takej istej triedy do tých oblastí sveta, kde sa budú vykonávať údery na citlivé objekty tých krajín, ktoré to robia vo vzťahu k Rusku? To znamená, že odpoveď môže byť asymetrická. Porozmýšľame nad tým“, uzavrel Putin.

/ hlavnydennik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.