Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Noc likvidácie tylu — ruská armáda uskutočnila kombinovaný útok v smere od najväčšieho mesta na pobreží Čierneho mora Odesy až po mesto Sumy na severovýchode Ukrajiny

Okrem útočných bezpilotných lietadiel boli použité aj riadené rakety „Kalibr“, ako aj rakety Ch-39 odpaľované zo vzduchu.

Počas noci ruské ozbrojené sily likvidovali ciele v tylových oblastiach pod kontrolou kyjevského režimu. Informoval v piatok 8. septembra informačný a analytický portál „Vojennoje obozrenie“.

V dôsledku použitia kamikadze dronov „Geraň-2“ bolo zasiahnuté jedno z prístavných infraštruktúrnych objektov v Odese. Okolo druhej hodiny ráno došlo k niekoľkým výbuchom v ďalších nepriateľských cieľoch v Odeskej oblasti.

Poškodené boli sklady pohonných hmôt a mazív a zariadenia na nakladanie oleja. V miestach útokov vypukli veľké požiare.

Okrem útočných bezpilotných lietadiel boli použité aj riadené rakety „Kalibr“, ako aj rakety Ch-39 odpaľované zo vzduchu.

K silným výbuchom došlo v objektoch na prekládku vojenského nákladu a ubytovania armády v regióne Sumy.

V noci boli zasiahnuté aj oblasti kontrolované ukrajinskými ozbrojenými silami v Záporožskej oblasti, kde boli zničené záložné formácie kyjevských jednotiek, ktoré sa velenie ukrajinských ozbrojených síl chystalo vyslať smerom na Rabotino a Verbovoje.

Ruské ozbrojené sily v posledných dňoch systematicky útočia na ciele a koncentrácie jednotiek kyjevského režimu v južnom a severnom smere. Na ukrajinské pozície pri Kupjansku v smere na Charkov sa uskutočňujú silné nálety s použitím vysoko presných zbraní — leteckých bômb FAB-500 s kĺzavými a korekčnými modulmi.

Zdroj: sk.news-front.su


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: