Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Mimoriadnu schôdzu iniciovanú stranou Smer-SD, ktorý chcel, aby parlament adresoval výzvu vláde, sa v piatok nepodarilo otvoriť.

Poslanci Národnej rady (NR) SR nebudú rokovať o uznesení k nelegálnej migrácii, ktoré predložil Smer-SD. Ani na posledný pokus sa im v piatok nepodarilo otvoriť mimoriadnu schôdzu k tejto téme. V rokovacej sále sa prezentovalo len 61 poslancov, NR SR nebola uznášaniaschopná. Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) preto ukončil rokovanie.

Mimoriadnu schôdzu inicioval Smer-SD. Chcel, aby parlament adresoval výzvu vláde. Parlament mal podľa návrhu uznesením požiadať vládu nariadiť dočasné obnovenie kontroly hraníc SR s Maďarskom. Vláda tiež podľa návrhu uznesenia mala dôsledne uplatňovať readmisnú dohodu s Maďarskom.

Smer-SD tiež žiadal, aby kabinet ukončil „nezákonnú prax sústreďovania nelegálnych migrantov, ktorí bez akejkoľvek prekážky vstúpili na územie SR, v táboroch a priestoroch s katastrofálnymi, doslova neľudskými životnými podmienkami“.

Vláda mala podľa uznesenia nelegálnym migrantom bez identifikačných dokumentov a schopnosti preukázať svoju totožnosť prestať automaticky akceptovať vymyslené identifikačné údaje.

Migračnú situáciu mala vláda podľa návrhu konzultovať s Českou republikou a ďalšími dotknutými krajinami.

Mimoriadna schôdza bola zvolaná na štvrtok (7. 9.), no poslancom sa ju vtedy nepodarilo otvoriť.

Fico: Poslanci nemajú záujem riešiť migráciu

Je evidentné, že poslanci Národnej rady (NR) SR nemajú záujem riešiť migráciu. Vládna novela zákona o pobyte cudzincov nič nevyrieši. Skonštatoval to predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico po tom, ako sa nepodarilo otvoriť mimoriadnu schôdzu, ktorú k migrácii iniciovala jeho strana. Poukázal na nechránené slovenské hranice a upozornil na možné zhoršovanie sa situácie.

Šéf Smeru-SD predpokladá, že poslanci sa ešte pokúsia otvoriť mimoriadnu schôdzu k vládnej novele týkajúcej sa migrácie.

„My túto schôdzu nebudeme podporovať, pretože tu nie je problém s papierikmi,“ skonštatoval s tým, že problémom sú nechránené hranice. Skonštatoval, že ak Nemecko zatvorí hranice s Českou republikou, tá obnoví kontroly na hraniciach s nami. Riešenie vidí preto v riadnej kontrole hraníc.

Považuje za nemožné, aby nelegálni migranti prechádzali bez problémov našimi hranicami.

Riešenie aktuálnej situácie v krajine vidí Fico v blížiacich sa septembrových parlamentných voľbách. Podotkol však, že vláda po voľbách nevznikne za jeden deň a ešte niekoľko týždňov môže vládnuť kabinet úradníkov. Upozornil, že situácia s migrantami sa môže do volieb zhoršiť.

Čo sa týka situácie s pediatrami, podľa Fica musela vláda rátať s tým, že časť politikov nemôže súhlasiť s jej návrhom na riešenie situácie. „Sme ľavičiari, predsa nebudeme hlasovať za to, že ľudia budú mať zúžený prístup k lekárom a ešte budú platiť aj väčšie poplatky. Čo urobí vláda Ľudovíta Ódora, neviem, ale ako obyčajne, asi neurobí nič,“ podotkol.

Reakcia expremiéra a šéfa Smeru Roberta Fica vo videu:


Zdroj: YouTube Online Tu a Teraz / tvnoviny.sk / hnonline.sk / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: