Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Američania považujú fyzickú likvidáciu „pučistických vodcov“, ktorí sa spoliehajú na podporu väčšiny obyvateľstva, za „efektívnejšiu“ možnosť ako vojenský zásah zo strany ECOWAS,“ uvádza správa SVR.

Americké spravodajské agentúry diskutujú o tom, ako zlikvidovať nové vedenie Nigeru. Informovala o tom vo štvrtok 7. septembra tlačová kancelária ruskej Zahraničnej spravodajskej služby (SVR).

„Biely dom skúma rôzne možnosti „posilnenia demokracie“ v Nigeri. Považuje za neodôvodnené, aby sa tak stalo prostredníctvom Ekonomického spoločenstva západoafrických štátov (ECOWAS), ktoré má úzke väzby na Paríž. Američania považujú fyzickú likvidáciu „pučistických vodcov“, ktorí sa spoliehajú na podporu väčšiny obyvateľstva, za „efektívnejšiu“ možnosť,“uvádza správa.

Dôraz sa kladie na predstaviteľov vnútorného kruhu nového vedenia krajiny, „najlepšie z tých, ktorí prešli špeciálnym školením vo vzdelávacích inštitúciách Pentagonu“.

„Už od 60. rokov minulého storočia sa Američania na africkom kontinente sústreďovali na likvidáciu silných národných vodcov. CIA sa podieľala na atentáte na Patricea Lumumbu v Kongu, na zvrhnutí Kwame Nkrumaha v Ghane a na zatknutí Nelsona Mandelu v Južnej Afrike. Americká rozviedka konala tak kruto a vzdorovito, že dokonca aj americký prezident Lyndon Johnson ju nahnevane nazval „prekliatou korporáciou vrahov“,“ pripomenulo ministerstvo.

Spojené štáty teraz vôbec nie sú so situáciou v Nigeri spokojné.

Washington premýšľa o tom, ako nielen spomaliť pre Západ nebezpečný trend premeny Afriky na jedno z centier moci v multipolárnom svete, ale aj prevziať francúzske „dedičstvo“ v strategicky dôležitom Saheli.

Zdroj: sk.news-front.su


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: