Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Kým sú Slováci výdatne kŕmení kauzami Kollárových zlatokopiek, LGBT témou, či predvolebnými kortešačkami, potichu sa tu na nás chystá ekonomická katastrofa

Doslova. Upozorňujú na ňu analytici z Dáta bez pátosu, ktorí zdôrazňujú, že onedlho môže mať Slovensko veľký problém.

Pred časom Robert Fico hovoril o otrasnej ekonomickej bilancií vlád po roku 2020.

Dáta bez pátosu zo stránky Ministerstva financií SR (MF SR) zistili, že Hegerova, ale aj Ódorova vláda míňa len za posledný rok dvakrát toľko, ako môže.

Dáta tiež vypracovali čosi ako účet za služby štátu, kde sú niektoré položky veľmi zaujímavé.

„Strašil“ už Robert Fico

Robert Fico na nedávnej tlačovej besede skonštatoval, že Slovensko sa za tri roky prepadlo medzi najchudobnejšie krajiny EÚ, čo je vizitka amatérskych vlád Matoviča, Hegera, ale aj Ódora. Pripomenul, že reálne mzdy klesajú a sme premianti v raste cien, ale slovenské verejné financie sú najhoršie v EÚ. Vlády na to roky odpovedajú, „lebo Smer“. Ponúkol pritom aj konkrétne informácie v číslach.

Neveria ani oni

„Toto nemôže byť náhoda. To už ani na úsmev nie je. Rast výdavkov dvojnásobný ako rast príjmov? Ako chceme z tohto “vyrásť” tlakom na HDP? Veď 90% rastu HDP je dnes živených rastom fiškálnych stimulov = rastom dôchodkov (tento rok +24%), platov vo verejnej správe (tento rok +21%) a sociálnych dávok,“ konštatujú Dáta bez pátosu na svojej stránke, pre ktorú čerpali informácie z oficiálnych údajov Ministerstva financií SR.

Facebook / Dáta bez pátosu

Rečou neekonóma – ukážková grécka cesta

Laicky povedané, štatistika MF SR hovorí o tom, že príjmy oproti minulému roku za rovnaké obdobie boli vyššie o takmer 15 percent. Výdavky za rovnaké obdobie oproti minulému roku boli takmer 29 percent. Celkové medziročné zhoršenie hospodárenia so štátnym rozpočtom robí takmer 149 percent.

Dostala som blok, ako z obchodu

A dostali ste ho Vy, Vy, Vaše dieťa, aj Tvoj starý otec. Dáta bez pátosu tiež pripomínajú, že všetky služby, ktoré „štát“ poskytuje, si platíme my sami. Cenu štátu za rok 2023 ponúkli v prepočte na jedného obyvateľa Slovenska. Vrátane batoliat a seniorov.

„Už v ďalšom roku pôjde určite hore úrok z pôžičiek – dlhu štátu, asi o stovku ročne. Dávajte pozor, čo vám budú polici sľubovať, lebo na konci dňa to zaplatí kto? Správne, vy,“ uzatvárajú Dáta bez pátosu.

Najviac zaplatíme za starobné dôchodky (1402 eur) a o tristo eur menej za zdravotnú starostlivosť. Na políciu sa každý z nás skladá sumou 151 eur a na armádu vynaložíme 392 eur. Na podpore v nezamestnanosti sa každý z nás podieľa sumou 140 eur a trebárs členstvo v EÚ stojí každého občana 310 eur.

Podčiarknuté, zrátané – 9123 eur.


hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: