Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ľavicový politik a bývalý minister školstva Juraj Draxler konštatuje, že progresívci tvrdo útočia na pozície Slovenska v Bruseli a že myšlienka pozastavenia finančných tokov Slovensku sa im veľmi pozdáva a bude to tak ešte nejaký čas. Lenže podľa Draxlera sa nemôžeme nechať fackovať, k tomu ešte „od chrbta“.

Na Facebooku v statuse teda poskytol niekoľko rád, na čo sa treba zamerať, aby sa progresivistická záškodnícka činnosť nevykonávala tak ľahko.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V rámci týchto rád Draxler píše o príkladoch z iných krajín, ale aj vďaku Šimečkovi za jeho cestu do Prahy s neblahými následkami. Jedným z takých následkov má byť aj pôsobenie červených denníkov, aby dostali z hry Maroša Šefčoviča, keďže Smer mu už vyjadril podporu aj pre budúce volebné obdobie EK. Tieto eurovoľby vníma ako dôležité a preto sám mieni podporiť tých „kvalitnejších“ kandidátov.

Stačí politická poslušnosť

„Na úrovni EÚ čo najviac spomínať príklady iných krajín, kde sa celkom reálne nielen masívne zneužívajú eurofondy, ale ignorujú rôzne zákony, vrátane európskych,“ponúka Draxler prvú radu, kde ako ideálny príklad uvádza Bulharsko. Vládne sa tam podľa jeho slov doslova škandalózne, no priškrtiť zdroj financií im nikto nemieni. Zabezpečujú si to politickou poslušnosťou.

„Ak by Komisia niečo skúsila, treba sa ísť následne „poďakovať“ pred sídlo PS aj pred parlament, za všetko ich úsilie,“ píše ďalej Draxler a pripomína Šimečkovu cestu do Prahy, no treba im pripomenúť aj „demokratický Kyjev“. Netreba zopakovať tamojšie udalosti, pri ktorých sa nepohodlní poslanci napádali fyzicky.

Juraj Draxler, foto: FB/JD | Juraj Draxler

„Medzitým by vláda mohla prípadne jasnejšie komunikovať, čo všetko nastvárali vlády Matoviča a Hegera, ktoré pripravovali míňanie peňazí z Plánu obnovy. Je v tom veľa technikálií, ale verejnosti treba ukázať, na aké šialené hlúposti doteraz časť týchto peňazí ide,“ ponúka tretiu radu Draxler.

Progresívci sa nezastavia

Draxler pripomína pondelkový článok v Denníku N s názvom Šefčovič je pre Fica jedinou možnosťou, eurokomisára by opäť zobral; ku ktorému prispela aj Matovičova či Hegerova exporadkyňa Karvašová (teraz politička PS).

„Progresívci jednak nevedia Ševčovičovi odpustiť, že kandidoval proti Zuzane Čaputovej a tak sa z neho snažia vyrábať politika Smeru, hoci okrem danej prezidentskej kampane, kde bol nominantom spomínanej strany, sa k slovenskej politike nevyjadruje a zjavne aj v Bruseli ho berú ako nadstraníckeho, európskeho technokrata, v dobrom či zlom,“hodnotí Draxler obsah článku. Autor Miro Kern podľa Draxlera týmto článkom chce prispieť k tomu, aby keď sa bude v septembri zostavovať nová eurokomisia, bol „jeden z najmocnejších ľudí v Bruseli“ odstavený.

„Potom sa ľahšie bude škodiť,“ doplnil vysvetlenie cieľa Draxler.

Aj o tom budú eurovoľby

Draxler upozorňuje aj na fakt, že eurovoľby a náš výber reprezentantov Slovenska v EP sú tentokrát o niečo dôležitejšie, ako po iné roky.

„Nie je totiž účelné, aby sme tam mali ľudí, ktorí si vedia akurát natočiť nejaké to „plamenné“ videjko z prejavu v skutočnosti pred prázdnou sálou, za čo im neinformovaní ľudia tlieskajú, ale reálny vplyv tam nemajú. A na nekvalitu či kvalitu asi budem upozorňovať aj pri kandidátoch koalície. Európska politika si žiada určitý takt, široké skúsenosti a umenie politického manévrovania. Na to treba staviť v prvom rade. Ale tiež povedať, že ak sa nejaká piata kolóna snaží využiť európsku politiku na presadzovanie mocenských hier, stretne sa to s príslušnou odozvou,“ uzatvára Draxler, ktorý sa mieni aj aktívnejšie venovať podpore kvalitných kandidátov.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d