Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Šialené! Nemeckom otriasa škandál, ktorého aktérmi sú deti – gang štyroch ukrajinských školáčok vo veku 12 až 17 rokov prepadol v parku v saskom Meissene 13-ročnú Slovenku. Ukrajinky Slovenku zatiahli do ruiny jedného domu a tam ju päť hodín týrali.

Dievčatá svoju obeť okrem iného mlátili palicou. Polícia má podozrenie, že si agresorky svoje počínanie nahrávali na mobilný telefón. O incidente informoval nemecký portál Bild.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Incident sa podľa Bildu začal v sobotu okolo deviatej hodiny dopoludnia. Útočnice si podľa denníka Bild vyhliadli obeť v parku Käthe Kollwitzovej. Školáčku najskôr oslovili, zadržali a potom zatiahli do neďalekej ruiny domu. Tam ju spútali a palicami opakovane mlátili.

„Proti presile nemala šancu,“komentoval denník správania sa agresoriek.

Ukrajinky pustili Slovenku až okolo druhej hodiny popoludní, teda po piatich hodinách. Zranená obeť z ruiny utiekla a privolala si pomoc. Rany jej následne ošetril lekár.

Polícia podozrivých zadržala krátko po tom, čo dostala oznámenie o útoku. Kriminalisti začali vyšetrovanie pre podozrenie z obmedzovania osobnej slobody a nebezpečného ublíženia na zdraví. Motív útoku nie je zatiaľ jasný, vyšetrovatelia nespresnili, či útočníčka aj obeť chodia do rovnakej školy.

Kriminalisti však preverujú možnosť, že si agresorky svoju brutálnu akciu nahrávali. „Je to predmetom ďalšieho vyšetrovania. Zaistili sme smartfóny,“potvrdil pre Bild policajný hovorca.

Aj v Nemecku sa v poslednej dobe opakovane vyskytujú otrasné prípady kriminality medzi mládežou, keď si neplnoletí páchatelia filmujú svoje útoky a záznamy dokonca zverejňujú na internete. Podľa štatistiky polície za rok 2023 počet podobných incidentov dramaticky vzrástol s tým, že sa tak deje najmä medzi migrantmi.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d