Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Toľko diskutovaná prapodivná finančná zbierka Munícia pre Ukrajinu podľa Anny Belousovovej vykazuje známky podvodu. Vidí za ňou aj niečo ďaleko horšie. Kandidátka do eurovolieb pod značkou hnutia Republika si je istá tým, že niekto tu má snahu „namočiť nám prsty“ do tohto konfliktu.

Viac vysvetlila vo videu na YouTube.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Podľa Belousovovej ide v tejto zbierke o veľké pokrytectvo, na ktorom jej nesedí niekoľko vecí. Okrem iného nerozumie, že na humanitné zbierky sa za taký krátky čas nikdy nevyzbieralo toľko peňazí. Podľa Belousovovej „šípky“ vedú k americkej ambasáde. Všíma si aj fakt, že zbierku podporujú rovnaké persóny, ako podporovali Korčoka na námestiach. Navyše pripomína, že obrovskú pomoc schválil aj Kongres USA.

Jedno veľké pokrytectvo

Podľa Belousovovej je celá zbierka len jedno veľké pozlátko. „Keď toto pozlátko rozbalíte, uvidíte ten doslova nepekný obsah,“konštatuje politička a ako príklad uvádza pobádanie k odvahe, pričom tí odvážni nemajú zverejnené mená.

O fejkovej zbierke hovorí aj v súvislosti s tými, ktorí sa tvária ako bojovníci proti korupcii a za transparentnosť. „Ak po siedmich dňoch ohlásili, že majú vyzbieraných skoro tri milióny eur a že im prispelo 47 900 darcov, nejako mi to nesedí. Boli tu iné zbierky, ktoré boli vyslovene na humanitárny účel a toľkoto peňazí a takou veľkou rýchlosťou sa nevyzbieralo,“uvažuje politička. Dôvod vidí práve v anonymite.

Úderka z ambasády spoza plota

Nepáči sa jej ani fakt, že svojim „Keď nie vláda, tak my“ popierajú princípy demokracie. „Tu vidíte ten jednoznačný príklad, kedy sa občianske združenia snažia robiť politiku. Dokonca v tomto prípade až zahraničnú politiku,“hovorí Belousovová a dopĺňa, že koalícia a vláda sa vytvorili na základe volieb. Vláda prijala svoje programové vyhlásenie, z ktorého vyplýva aj spôsob, akým povedie zahraničnú politiku. Za touto akciou politička vidí „úderku z americkej ambasády“, ktorá ide robiť našu zahraničnú politiku.

Prečo by to robili

„Oni chcú, aby Slovensko zanechalo odtlačky prstov v tej vojne na Ukrajine, aby sme sa nejakým spôsobom tiež zapojili,“ vysvetľuje Belousovová, prečo hovorí o fejkovej zbierke. Nepáči sa jej, že zatajujú darcov, no nezatajujú tzv. osobnosti, ktoré zbierku podporujú. Aj ona tam vidí „Korčokovu kampaňovú úderku“ z volebnej kampane na námestiach. Tí teraz robia „udatných zberačov“, teda podporovateľov zbierky. Netransparentnosť by si mali všimnúť aj iní, pretože podľa Belousovovej ide o šikovnú práčku peňazí.

Odkiaľ môže vietor fúkať

Tá pritom môže byť využitá aj na nejaké iné účely. Politička vysvetľuje, ako fungujú všetky tieto darcovské portály. Peniaze, ktoré pošlete nejdú priamo na účet združenia. Ako príklad uvádza zbierku pre čurillovcov. „Nech mi niekto povie, kto si dnes na Slovensku bude odtŕhať od úst, aby prispel nejakým čurillovcom, o ktorých bolo známe, že robia politické prípady doslova na objednávku dvojice Lipšic a Matovič,“ hovorí Belousovová, podľa ktorej všetky tieto „podozrivé“ zbierky ukazujú jedným smerom – majú spoločné politické motívy a pozadie.

Pokoj na svete nebude

Belousovová dáva do súvisu s touto zbierkou aj fakt, že americký Kongres schválil obrovský balík financií na podporu vojnových aktivít v rôznych častiach sveta. „Najviac, 61 miliárd dolárov bolo schválených pre Ukrajinu, 8 miliárd pre Taiwan a 26 miliárd pre Izrael,“ vyčíslila Belousovová.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d