Slovanské Noviny

19. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Česká expertka na médiá prehovorila ako korporátne médiá hlavného prúdu manipulujú ľudí, radí, ako prekonať ich hypnózu

Poukazuje na to, ako dospelí a vzdelaní ľudia sa ako malé deti nechajú ohlupovať a podliehajú strachu šíreného v správach. Príkladom bol mediálny vírus šírený cez masovokomunikačné prostriedky počas covidizmu a teraz konflikt na Ukrajine kopíruje tú istú schému ovládania mysle ľudí, keď sa ich jednotu snažia rozdeľovať ideológiou čiernobieleho videnia sveta, kde Západ ukazujú ako dobro a Východ ako zlo.

Čo sa stane s manipulátorom, keď je jeho manipulácia odhalená? Prečo k vám mainstreamové médiá prehovárajú spôsobom, ako by ste boli desaťročné deti? Ako mocné sú naozaj tie “mocné” médiá? Ako obchodné prepojenie so zdravo zmýšľajúcimi ľuďmi môže narovnať trh pokrivený korporátnymi praktikami? Ako funguje decentralizovaná sieť podnikateľov z rôznych odborov, ktorí sa prepájajú tak, aby mohli fungovať v prirodzenom prostredí, na prirodzenom lokálnom trhu pre lokálnych zákazníkov a bez vydieračských podmienok nastavených korporáciami? O tom všetkom je rozhovor Nadačního fondu Svědomí národa s mediálnou expertkou a inšpiratívnou podnikateľkou Dagmar Kubinovou.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Dagmar Kubinová dlouhá léta pracovala na obchodních pozicích v mediálních a vydavatelských domech. Má prokouknuté obchodní strategie korporací, jež manipulují diváky a čtenáře do pozice vystrašeného dítěte, které “zachrání” jen produkt nebo řešení, na kterém se korporace na jeho úkor obohatí.

Pokud bychom jen seděli a přijímali jsme tuto manipulaci, zaniknou přirozené mezilidské vztahy a z lidí se stanou strachem ovládané loutky. Částečnou ukázkou, jak by to mohlo vypadat, byla doba covidová. Naštěstí je dost lidí, kteří manipulaci alespoň částečně odolávají. Právě na ně a jejich touhu po normálním životě s normálními mezilidskými a obchodními vztahy se obrací nový projekt Dagmar Kubinové s názvem 4 lidi.

• Co se stane s manipulátorem, když je jeho manipulace odhalena?

• Proč k vám mainstreamová média mluví, jako byste byli desetileté děti?

• Jak mocná jsou doopravdy ta “mocná” média?

• Jak obchodní propojení se zdravě smýšlejícími lidmi může rovnat trh pokřivený korporátními praktikami?

• Jak funguje decentralizovaná síť podnikatelů z různých oborů, kteří se propojují tak, aby mohli fungovat v přirozeném prostředí, na přirozeném lokálním trhu pro lokální zákazníky a bez vyděračských podmínek nastavených korporacemi?

O tom všem je rozhovor s mediální expertkou a inspirativní podnikatelkou Dagmar Kubinovou:

Zdroj: Nadační fond Svědomí národa / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d