Slovanské Noviny

29. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

NEMECKÁ VEDECKÁ ŠTÚDIA (NA STIAHNUTIE) NA DEŤOCH ZISTILA, ŽE UŽ 3 MINÚTOVÉ NOSENIE RÚŠKA JE TOXICKÉ A MIMORIADNE NEBEZPEČNÉ!

Výsledky klinického testu, vykonaného začiatkom tohto roku zistili, že nosenie rúška už i po dobu troch minút malo na deti „nepriaznivé účinky“ a mohlo by viesť k dýchacím problémom.

Právny manuál pre rodičov na postup, keď ich škola núti testovať sa a podmieňuje tým prezenčnú výučbu detí

Výsledky randomizovaného klinického testu, vykonaného 9. a 10. apríla 2021 na 45 deťoch, podrobne líči správa z výskumu nazvaného „Experimentálne posúdenie obsahu oxidu uhličitého vo vdychovanom vzduchu s alebo bez tvárových rúšok u zdravých detí“.

Štúdiu (vo formáte PDF ju stiahnete TU) realizoval tím siedmich výskumníkov, medzi ktorých patrili Harald Walach, PhD., Ronald Weikl, MD. a Juliane Prenticeová, BA.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

(Poznámka redakcie: Štúdia bola medzičasom žurnálom JAMA Network stiahnutá. To sa však dalo čakať, nakoľko všetky štúdie a objavy, ktoré odporujú oficiálne pretláčanému naratívu covidových zločincov, sa umlčiavajú.)

Správa uviedla, že mnoho vlád vo svete spravilo „nosenie, respektíve prekrytie nosa a úst tvárovými rúškami pre školákov povinným“, a že „dôkazová základňa“ pre to je „chabá“.

Podľa správy rozsiahly prieskum v Nemecku o nepriaznivých účinkoch vdychovania oxidu uhličitého na rodičov a deti nosiacich tvárové rúška – s použitím dát 25 930 ľudí – ukázal, že 68% zúčastnených detí malo pri nosení prekrytia tváre dýchacie problémy.

V dôsledku toho nemecký Federálny úrad pre životné prostredie vyhlásil, že limitom pre uzatvorené priestory je hladina 0,2% objemu oxidu uhličitého, alebo tiež 2000 ppm.

Normálny obsah oxidu uhličitého v otvorenom priestore je asi 0,04% objemu (t.j. 400 ppm) – a všetko, čo presahuje túto hladinu, sa považuje za neakceptovateľné.

Priebeh štúdie

Počas štúdie merali výskumníci hladinu oxidu uhličitého vo vdychovanom vzduchu s dvoma typmi tvárových rúšok a bez nich v kontrolovanej a dobre vetranej miestnosti, využijúc ako dobrovoľníkov zdravé deti.

Výskumníci merali tri minúty základné hladiny oxidu uhličitého bez rúška, potom bolo vykonané deväťminútové meranie pre každý typ tvárového rúška: po tri minúty na zmeranie obsahu oxidu uhličitého v dávke vdýchnutého a vydýchnutého vzduchu a tri minúty na zmeranie obsahu oxidu uhličitého počas výdychu.

Obsah oxidu uhličitého v okolitom vzduchu bol za použitia ventilátorov v miestnosti udržiavaný stále pod 0,1% objemu. Podľa správy z výskumu bolo poradie rúšok vždy náhodné, „zaslepené a rozvrstvené podľa veku detí“.

V správe výskumníci uviedli, že priemerný vek detí bol 10,7 rokov (rozpätie 6-17 rokov) z 20 dievčat a 25 chlapcov.

Jediný vplyv na výsledky sa zdal mať vek detí, keďže to malo istý vplyv na obsah oxidu uhličitého vo vdychovanom vzduchu, použitie dvoch rôznych typov tvárových rúšok však na vdychovanie obsahu oxidu uhličitého žiadny vplyv nemalo.

Čo zistili vedci

Počas štúdie výskumníci namerali stredné hodnoty medzi 13 120 (384) a 13 910 (374) ppm oxidu uhličitého vo vdychovanom vzduchu pod chirurgickými rúškami a respirátormi (FFP2), ktoré (hodnoty), ako uviedli výskumníci:

„Sú šesťnásobne vyššie než to, čo už za neakceptovateľné považuje nemecký Federálny úrad životného prostredia“.

Táto znepokojivo vysoká hodnota bola dosiahnutá len po troch minútach merania, lenže deti v školách za normálnych podmienok nosia rúška „v priemere 270 (pri interkvartilovom rozpätí 120-390) minút“.

Graf:

Zdroj: JAMA Network. Tento graf zobrazuje diagram rozptylu obsahu oxidu uhličitého vo vdýchnutom vzduchu pod respirátorom podľa veku.

Podľa vyššie uvedeného grafu bola hodnota u dieťaťa s najnižšou hladinou oxidu uhličitého 3-krát vyššia než limit 0,2% objemu (2000 ppm). Navyše, najvyššie hodnoty mali v štúdii tie najmladšie deti, keď nameraná hodnota oxidu uhličitého u jedného sedemročného dieťaťa bola 25 000 ppm (12,5-násobok limitu).

Výskumníci dospeli k záveru, že ponosy detí počas štúdie boli „dôsledkom zvýšených hladín oxidu uhličitého“ z dôvodu „objemu mŕtveho priestoru v rúškach (priestor medzi rúškom a tvárou), ktorý po krátkom čase rýchlo zbiera vydýchnutý oxid uhličitý“.

Oxid uhličitý usadený v rúšku sa potom mieša so zostávajúcim čerstvým vzduchom pod rúškom a zvyšuje pod ním obsah oxidu uhličitého vo vdychovanom vzduchu, čo bolo podľa výskumníkov v tejto štúdii zreteľnejšie u mladších detí.

Znepokojujúce je, že účinky vdychovania oxidu uhličitého cez rúška vedú k „poškodeniam, ktoré by sa dali pripísať hyperkapnii“.

K hyperkapnii dochádza vtedy, keď je v krvnom riečisku prítomného priveľa oxidu uhličitého a môže spôsobovať symptómy ako sú závrat, bolesti hlavy a dýchavičnosť. Silná hyperkapnia, ak sa nelieči, však môže byť životunebezpečná a môže spôsobovať symptómy ako sú záchvaty, návaly paniky a strata vedomia.

Záver

Na záver výskumníci poradili, aby si tí, čo rozhodujú, pozreli dôkazy, predkladané podobnými štúdiami, jasne dokazujúce, že deti by nemali byť nútené nosiť tvárové rúška.

Pomaly sa blíži nový školský rok a je možné takmer s istotou predpokladať, že táto zločinná povinnosť nosenia rúšok deťmi v školách bude pokračovať. A čo je najhoršie, mnohí rodičia a deti si už možno na rúška ako súčasť výučby zvykli.

Podľa nášho názoru sa však stále jedná o neakceptovateľné týranie a ohrozovanie detí. Snahy o zrušenie tohto šialeného nariadenia nesmú preto poľaviť! Ide predsa o zdravie a životy toho najcennejšieho čo máme – našich detí.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d