Návšteva Kim Čong-una v Rusku ďaleko presahuje akúkoľvek návštevu bežného štátneho príslušníka. Dvaja vodcovia Putin a Kim strávia spolu deň, vrátane niekoľkých hodín, obaja s delegáciami, ktoré majú vojenskú zložku, a len oni dvaja.

Kim navštívi ruský východný kozmodróm, čo naznačuje nadchádzajúcu spoluprácu Ruska so Severnou Kóreou v oblasti technológie balistických rakiet a „satelitov“.
Kim navštívi aj ruskú tichomorskú flotilu. Kim bude lietať po Rusku a navštevovať továrne, vrátane vojenských. A Kim navštívi ruskú univerzitu. Budú tiež diskutovať o poľnohospodárstve, spoločnej logistike (nepochybný znak prichádzajúcej masívnej spolupráce) a cestovnom ruchu – otváranie novej úrovne vyššieho vzdelávania a masívne zvýšenie príjmov pre Severnú Kóreu.
Severná Kórea sa dostáva na úplne novú úroveň. Potravinová bezpečnosť. Nové pracovné miesta. Energia. Ešte väčšia armáda. Balistické rakety, ktoré môžu zasiahnuť kontinentálne USA (CONUS). Modernizovaná flotila a ponorky. Lepšie vzdelanie. A vyššia životná úroveň a sociálna spokojnosť s vládou.
Ruská tlačová agentúra TASS dokonca otvorene odkazuje na USA, ktoré práve vytvorili vojenskú alianciu s Japonskom a Južnou Kóreou v Camp Davide. To otvorene naznačuje, že stretnutie Putina s Kimom má podobný charakter, vojenské spojenectvo, aj keď nie formálne.
Prezident [Putin] tiež naznačil, že Moskva a Pchjongjang majú široké vyhliadky na rozvoj vojensko-technickej spolupráce (MTC).
Strategická zmena hry s globálnymi dôsledkami
Všetko, čoho sa USA kedy báli, že sa Severná Kórea môže stať, sa napĺňa. A USA za to môžu ďakovať len sebe. Americký prezident Biden a neoconi sa často chválili, že Rusko „prehralo“ začlenením Fínska do NATO.
No, os Rusko – Severná Kórea sa v tomto viac ako zdvojnásobuje. Koniec koncov, Fínsko nemá jadrové zbrane – ale Severná Kórea áno. Celá americká hra okolo Japonska, Južnej Kórey a v neposlednom rade Taiwanu bola teraz zasiahnutá veľkým jadrovým torpédom.
Potenciál spolupráce medzi Ruskom a Severnou Kóreou je obrovský a obaja lídri majú zjavne veľké strategické plány. Podrobnosti o týchto plánoch si však obe krajiny nechávajú pre seba. Vzťah medzi Ruskom a Severnou Kóreou je strategický a dlhodobý od roku 1945, pretože stavia na spoločných záujmoch. Rusko (a Čína) potrebuje Severnú Kóreu ako hrádzu proti USA na východe. A Severná Kórea na svojej strane potrebuje prístup k energii, potravinám, nerastným zdrojom, technológiám a vojenskému know-how, ktorých má Rusko dostatok.
Okrem toho Rusko so svojou situáciou plnej zamestnanosti potrebuje prístup k vzdelanej, cenovo dostupnej a dôveryhodnej severokórejskej pracovnej sile – tak pre priemyselnú výrobu, ako aj pre rekonštrukciu v nových ruských regiónoch. Obe krajiny majú dostatok ľudských a materiálnych zdrojov, ktoré môžu zaplatiť výmenou za to, čo má tá druhá.
Severná Kórea má priemyselnú históriu. Industrializácia Kórey pred rokom 1945 začala na severe, kde sa nachádza baníctvo, vodná energia atď. Severná Kórea má tiež dobre vzdelanú populáciu a stabilnú spoločnosť. Severná Kórea pomôže vyvinúť obrovský tlak na USA a Severná Kórea sa môže stať nízkonákladovou továrňou a stavebnou veľmocou pre Rusko, ktorému chýba pracovná sila, no na oplátku má veľa energie, technológií a pokročilých zbraní. A všetka logistika so Severnou Kóreou je po súši bez stredných krajín, čo bráni akémukoľvek zasahovaniu USA.
Prospešný dlhodobý vzťah medzi týmito dvoma krajinami sa teraz, aj keď nie otvorene deklaruje, povyšuje na de facto spojenectvo. Po skončení prvej studenej vojny v roku 1989 Rusko zmiernilo svoju podporu Severnej Kórei, aby získalo výhody so Západom a vyhlo sa sankciám. To USA nikdy neocenili a teraz je tomu koniec.
Rusko už nemá dôvod obmedzovať svoje vzťahy so Severnou Kóreou a spolupráca poskakuje na novú úroveň.
Čína s rastúcim napätím s USA má záujem na tom, aby sa to stalo. Posilní strategického partnera Číny Rusko a vojensky zatlačí na USA, keďže napätie v súvislosti s Taiwanom narastá – a Čínu nemožno ani obviňovať zo strany USA.
Nepochybným znakom toho, že USA tento vývoj medzi Ruskom a Severnou Kóreou nemôžu prežiť, je falošná historka amerických médií, že Severná Kórea mala „hacknúť“ ruské IT. Na tento americký príbeh sa nemá pozerať ako na nič iné ako na americký psy-op (psychologická operácia), ktorá má dať do kalicha kvapku zloby, ale nemá žiadnu dôveryhodnosť. Od Severnej Kórey by bolo samozrejme hlúpe (a zbytočné) „hacknúť“ čokoľvek Rusko.
Tešte sa na novú VEĽKÚ Severnú Kóreu.
Karsten Riise
Ilustračné foto: Karsten Riise je Master of Science (Econ) z Copenhagen Business School a má vysokoškolské vzdelanie v odbore španielska kultúra a jazyky na Kodanskej univerzite. Je bývalým hlavným finančným riaditeľom (CFO) Mercedes-Benz v Dánsku a Švédsku. Je pravidelným prispievateľom do Global Research.
globalresearch/skspravy.sk
Česko, Poľsko aj Rakúsko zaviedli kontroly na hranici so Slovenskom kvôli migratom a neschopnej Ódorovej vláde obmedziť príliv utečencov
Kyjev začína obmedzovať protiofenzívu, keďže sa mu nepodarilo dosiahnuť ciele stanovené Západom
Slovensko a Česko by mali uzavrieť novú zmluvu o štátnej hranici
Weiss kritizoval Vášáryovú: Ako sa vyrábajú nahnevaní voliči!
VIDEO: Dr. Peter McCullough & protokol jak přírodně detoxikovat tělo po očkování
Čínská vědkyně z laboratoře, odkud zřejmě unikl Covid-19, tvrdí, že další epidemie je vysoce pravděpodobná
Zápovede Boha Svaroga
Bukovský sa nahneval. Novinár nazval Matovičovo uplácanie v osadách geniálnym ťahom!
USA uvalili pre fentanylovú krízu sankcie na čínsky drogový kartel
Časť Trestného zákona o povinnom prepadnutí majetku je v rozpore s ústavou, rozhodol Ústavný súd SR
Západným spojencom dochádza munícia, ktorú by mohli dodávať Ukrajine, varoval šéf vojenskej komisie NATO. Biden sa medzitým snaží ubezpečiť spojencov na Západe o pokračujúcej podpore Ukrajiny
Najvyšší predstaviteľ nemeckého Bundeswehru varoval pred ďalšou eskaláciou vojny na Ukrajine
Policajti vstúpili do Kollárovho Fun radia aj firmy blízkej Borguľovi
Eduard Chmelár v najnovšom príspevku na sociálnej sieti rozoberá možnosti Petra Pellegriniho
Zelenskyj plánuje odchod
Para hovorí o cenzúre v médiách: Vzniká stav “ich pravda” verzus reálna PRAVDA
Vláda chce reagovať na hraničné kontroly susedných štátov
Pred 30 rokmi došlo k útoku na moskovský Biely dom – dnes sídlo parlamentu
Blaha vyzýva progresívcov na koniec nenávisti: Ste už trápni, slnko vyšlo aj včera, aj dnes!
Podmanický: Pani Magda podpísala kedysi antichartu, teraz Moskvu vymenila za Brusel a Washington
zo sekcie
Návšteva Kim Čong-una v Rusku — Posilnenie spolupráce medzi Ruskom a Severnou Kóreou?
Návšteva Kim Čong-una v Rusku — Posilnenie spolupráce medzi Ruskom a Severnou Kóreou?
Návšteva Kim Čong-una v Rusku — Posilnenie spolupráce medzi Ruskom a Severnou Kóreou?