Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

„Krajiny NATO sa v stredu v záverečnej deklarácii z ich summitu vo Washingtone dohodli, že Ukrajina je na „nezvratnej ceste“ k členstvu, uviedli viacerí diplomati. Záverečná deklarácia – ktorá ešte musí byť formálne schválená – podporí Ukrajinu na „jej nezvratnej ceste k plnej euroatlantickej integrácii vrátane členstva v NATO“.Informoval spravodajský web english.alarabiya.net.

Deklarácia tiež zopakuje už známy a rok starý sľub z Vilniusu, že Ukrajina dostane formálne pozvanie na vstup, „keď sa spojenci dohodnú a budú splnené podmienky“.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Zelenskyj chcel viac

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj presadzuje rýchle a plné členstvo v NATO, ktoré považuje útok na jedného člena za útok na všetkých. Lenže, zakladateľská zmluva NATO zakazuje poskytnúť členstvo krajine, ktorá je vo vojnovom stave.

Napriek tomu Spojené štáty a Nemecko žiadali oponentov o okamžité členstvo Ukrajiny, hoci s vedomím, že by to celú alianciu v skutočnosti postavilo do vojny proti nukleárne vyzbrojenému Rusku, ktoré bojuje o časti Ukrajiny.

Frázy, nič len frázy

Fínsky prezident Alexander Stubb, hlava štátu, ktorý rovnako ako Švédsko vstúpil do NATO po ruskej invázii na Ukrajinu, povedal, že je s jazykom deklarácie „veľmi spokojný“.

„Myslím si, že je veľmi dôležité dať Kremľu odtiaľto odkaz, že cesta Ukrajiny a most k členstvu v NATO je teraz nezvratná,“ povedal.

Putin chcel zastaviť rozširovanie NATO, ale namiesto toho sa „Ukrajina stane členom NATO“ a „členmi NATO sa stali aj Fínsko a Švédsko,“ povedal Stubb.zabudol však povedať, kedy sa Ukrajina stane členom NATO, celý proces odkladania pozvánky totiž môže trvať aj desiatky rokov.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.