Slovanské Noviny

15. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

„Ľahko ich zničiť“. Rusko spoznalo britské tajomstvo. Bowes: Rusko sa dozvedelo o tajomstvách Storm Shadow. Nie je problém ich zostreliť.

Odhalili konštrukciu

Vďaka využitiu reverzného inžinierstva sa ruskí špecialisti dozvedeli o konštrukčných vlastnostiach britských rakiet Storm Shadow, takže ruské ozbrojené sily ich môžu ľahko zničiť na oblohe. Napísal írsky novinár Chey Bowes na svojej stránke na sociálnej sieti X.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Odveta

„Západné mocnosti cynicky využívali Ukrajinu a jej obyvateľov ako laboratórium pre svoje zbrane. S tým je veľký problém: Rusi, ktorí sú už ďaleko pokročilí v raketovej technológii a elektronickom boji, majú systémy so spätným inžinierstvom, ako je Storm Shadow a teraz ich ľahko zničia“ napísal Bowes.

Čo je to?

Reverzné inžinierstvo je proces tvorby projektovej dokumentácie na základe analýzy a štúdie hotového výrobku. Ruskí inžinieri študovali prvky riadiaceho a navádzacieho systému rakety Storm Shadow/SCALP. Podľa odborníkov je už demontované ovládacie zariadenie, vrátane blokov, serv, kormidiel a rôznych konštrukčných komponentov. Tieto údaje umožňujú objektívne sledovať raketový systém a prípadné systémy protivzdušnej obrany, čo prispieva k efektívnemu boju proti takýmto cieľom.

O raketách…

Storm Shadow je britský názov pre raketu, ktorá sa vo Francúzsku nazýva SCALP-EG (Systeme de Croisiere Autonome a Longue Portee – Emploi General). Raketa je založená na francúzskom antiradarovom riadení Apache, ale líši sa tým, že namiesto kazetovej munície nesie jednotnú hlavicu. Raketa je odpálená z lietadla, dolet je  od 250 do 560 kilometrov, v závislosti od modifikácie.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.