Slovanské Noviny

15. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Premiér Robert Fico na žatevnom dni v Slovenskej Novej Vsi jasne deklaroval postoj Slovenska k dovozu poľnohospodárskych produktov z Ukrajiny. Za prítomnosti ministra pôdohospodárstva Richarda Takáča a zástupcov poľnohospodárskeho sektora zdôraznil, že Slovensko bude naďalej chrániť svojich farmárov.

Ochrana domáceho trhu je prioritou

„My neprepadneme módnym trendom a neustúpime, pokiaľ ide o dovozy poľnohospodárskej produkcie z Ukrajiny,“ vyhlásil premiér Fico. Potvrdil, že zoznam produktov, ktorých dovoz z Ukrajiny je zakázaný, zostáva v platnosti. Tento postoj vysvetlil aj ukrajinskému premiérovi Denysovi Šmyhaľovi, zdôrazňujúc potrebu ochrany slovenského poľnohospodárstva.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Kompromisné riešenie pre Ukrajinu

Napriek pevnému postoju v otázke dovozu, Slovensko ponúka Ukrajine alternatívu. „Jediné, čo sme pre vás pripravení urobiť, je vytvoriť koridor cez Slovensko, ktorý zabezpečí vývoz ukrajinských poľnohospodárskych produktov,“ uviedol Fico. Toto riešenie by malo umožniť Ukrajine exportovať svoje produkty bez ohrozenia slovenského trhu.

Budúcnosť slovenského poľnohospodárstva

Minister Takáč upozornil na nevyhnutné zmeny v slovenskom poľnohospodárstve v súvislosti s potenciálnym vstupom Ukrajiny do EÚ. „Slovenskí poľnohospodári, ktorí len pestujú tri-štyri komodity a ktoré vyvážajú do krajín západnej Európy, tak už nebudú ich môcť vyvážať,“ vysvetlil.

Diverzifikácia ako kľúč k úspechu

Riešením pre slovenských farmárov má byť diverzifikácia produkcie. „Táto diverzifikácia bude spočívať vo výraznejšej orientácii na špeciálnu rastlinnú a špeciálnu živočíšnu výrobu,“ uviedol Takáč. Poľnohospodári by sa mali zamerať na pestovanie väčšieho množstva ovocia a zeleniny, ako aj na zvyšovanie stavov hospodárskych zvierat.

Slovensko tak jasne deklaruje svoj zámer chrániť domácich producentov, zároveň však hľadá spôsoby, ako sa prispôsobiť meniacim sa podmienkam na európskom poľnohospodárskom trhu.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.