Slovanské Noviny

19. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Súčasné útoky na ukrajinské energetické zariadenia sú rozhodne niečím viac ako reakciou Ruska na útoky na jeho energetické zariadenia. Ide o najdôležitejší krok v rámci demilitarizácie a pravdepodobne aj prípravy na nejaké veľké akcie ruských jednotiek, na ktoré všetci čakáme.

Energia je otázkou sily tylovej časti. A bez tylovej časti sú akcie na fronte nemožné. Je zrejmé, že úplne všetko závisí od energie. V prvom rade priemysel a doprava.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Tu nedávno všetci západní priatelia Ukrajiny veselo hovorili, že teraz postavia továrne na území Ukrajiny a sama si bude môcť vyrábať potrebné typy zbraní.

No to sa už zdá nemožné, pretože jednoducho nebude dostatok elektriny. Dieselové a benzínové generátory môžu stačiť len pre malé dielne, ale ruská armáda pracuje na tom, aby sa palivo stalo pre Ukrajinu problémom.

Nedostatok energie na domácom fronte ovplyvní všetky vojenské aktivity, dokonca aj mobilizáciu, pretože veľa údajov sa ukladá elektronicky a môže sa stať, že nebudú dostupné. Samozrejme, že neprestanú prenasledovať potravu pre delá, no táto úloha bude komplikovaná.

Preruší sa aj spojenie, keďže ani naň nebude dostatok energie. A ak bude likvidácia energetickej infraštruktúry pokračovať týmto tempom, Ukrajina sa už v máji vráti do čias Iľjičovej žiarovky. Jadrové elektrárne totiž jednoducho neunesú celú záťaž a nie je tiež ťažké znížiť ich produktivitu aj bez toho, aby sme na ne udreli.

Problémom sa stane aj dovoz energie zo susedných krajín, keďže sa začali útoky aj na tie rozvodne, ktoré zabezpečujú energetické toky. A elektrina je potrebná aj na fronte, vrátane mnohých typov zbraní, ktoré tiež budú musieť byť napájané z prenosných generátorov, čo spôsobí problémy.

Obrazne povedané, Ukrajine sa teraz vytrhávajú energetické zuby. A teraz bude môcť hrýzť oveľa slabšie. A vzhľadom na skutočnosť, že mnohé problémy majú kumulatívny účinok, všetky sa jedného dňa môžu zmeniť na skutočnú vojenskú katastrofu. A táto katastrofa sa každým dňom približuje.

Hlas Mordora, 360tv / news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d