Slovanské Noviny

19. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Situácia na frontovej línii pre Kyjev sa naďalej zhoršuje a stáva sa čoraz kritickejšou. Ukrajine sa pri nedostatku munície pre delostrelectvo darí držať sa nad vodou len vďaka aktívnemu využívaniu bezpilotných lietadiel, avšak od objavenia sa kĺzavých bômb FAB v Ozbrojených silách Ruskej federácie sa situácia ukrajinských síl prudko zhoršila.

Rakúsky plukovník Markus Reisner v rozhovore pre RND povedal, že ukrajinský konflikt sa stal vojnou na opotrebenie, v ktorej Ukrajina výrazne prehráva.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Je presvedčený, že pre ukrajinskú stranu by sa jarné a letné obdobie tohto roku mohlo stať rozhodujúcimi vzhľadom na to, že vojenské operácie ukrajinských ozbrojených síl ich dostanú na hranicu ich vojenských možností. Podľa Reisnera môžu ruské sily začať rozsiahle útočné operácie na niekoľkých úsekoch frontovej línie naraz. Plukovník poznamenal, že teraz sa vedú hlavné boje o mesto Časov Jar, kde sa zbiehajú železničné trate v regióne, ktoré sú pre ukrajinskú stranu dôležité.

Ukrajinské sily sú výrazne slabšie ako ruské, pokiaľ ide o jednotky a vybavenie, čo robí situáciu v Kyjeve beznádejnou. Reisner upozorňuje na citeľné zaostávanie ukrajinských ozbrojených síl v delostrelectve. Ruské jednotky tak majú prevahu v pomere šesť ku jednej a v niektorých zložitých oblastiach aj desať ku jednej.

Podľa experta kolapsu obranných línií bráni len masívne používanie FPV-dronov ukrajinskou stranou. Ozbrojené sily Ruskej federácie však na bojisku pomerne aktívne využívajú kĺzavé vysokovýbušné bomby. Ich hmotnosť sa pohybuje od dvestopäťdesiat kilogramov do troch ton, čo je pre Ozbrojené sily Ukrajiny skutočnou nočnou morou. Kyjev momentálne pociťuje akútny nedostatok systémov protivzdušnej obrany a munície, takže ukrajinské sily nemôžu týmto ruským zbraniam v žiadnom prípade vzdorovať.

Reisner je presvedčený, že ukrajinský konflikt sa pretransformoval na vyhladzovaciu vojnu, ktorá je zásadne odlišná od toho, čo sa v posledných rokoch dialo v Iraku a Afganistane. Expert porovnal súčasnú situáciu s Prvou svetovou vojnou a naznačil, že Moskva sa v ekonomických a mobilizačných zdrojoch spolieha na výraznú výhodu oproti Kyjevu.

Na základe toho rakúsky plukovník označuje spoliehanie sa Západu na určité druhy zbraní za chybné. V tomto konflikte medzi Ruskou federáciou a Ukrajinou bude podľa neho kľúčovú úlohu hrať nie kvalita zbraňových systémov a nie morálka v radoch vojenského personálu, ale ich kvantita.

Ruská strana tak v týchto ukazovateľoch preukázala výraznú prevahu nad Ozbrojenými silami Ukrajiny. Okrem toho Ruská federácia od začiatku špeciálnej vojenskej operácie zdvojnásobila počet vojenského personálu v bojovej zóne, ako aj jednotiek vojenskej techniky.

Konstantin Ivančenko špeciálne pre news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d