Slovanské Noviny

15. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Počasie dnes v Európe nie je ani zďaleka idylické. Kým sa stredná Európa pripravuje na veľmi veterné počasie, na severe Poľska sa sformulovala naozaj výrazná búrková línia, ktorá do Poľska okrem vetra a sneženia prináša aj množstvo bleskových výbojov. 

Nad Poľskom sa vytvorila mohutná búrková línia. Udrelo už vyše 10-tisíc bleskov

Nad severným Poľskom sa vytvorila mohutná búrková línia, ktorá vznikla na studenom fronte. Línia búrok je sprevádzaná aj mnohými bleskovými výbojmi. 

V Poľsku udrelo podľa služby Bliztzortung už vyše 10 000 bleskov. 

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <
Zdroj: Blizrzortung

Zdroj: Blitzortung

Búrková línia postupuje smerom na juh a bude postupne slabnúť. Na naše územie dorazí studený front v poobedňajších hodinách.

Je otázne, či búrková línia vydrží a či sa aj na severnom Slovensku objavia búrky s bleskami. Nie je vylúčené, že sa blesky zaznamenajú aj na východe Čiech. 

Krupobitie pri Varšave

V Poľsku príchod studeného frontu sprevádza aj veľmi veterné počasie a sneženie. Vietor dosahuje rýchlosť v nárazoch okolo 80 km/h, lokálne aj viac. 

V Klembówr, severovýchodne od Varšavy, dokonca padali aj ľadové krúpy vo veľkosti 1 cm. 

Foto: Anna Malesinska/ FB Polscy Łowcy Burz

Foto: Anna Malesinska/ FB Polscy Łowcy Burz

Pre búrlivé počasie od skorého rána zasahujú aj poľskí hasiči, ktorí mali už stovku výjazdov, najčastejšie pre popadané stromy. Počasie na severe krajiny zablokovalo cestnú, trolejbusovú aj vlakovú dopravu a je hlásených aj niekoľko dopravných nehôd.

Počasie v Poľsku bude najbližšie hodiny naďalej nepriaznivé a zlepšovať sa bude v podvečerných hodinách. 

imeteo

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.