Slovanské Noviny

2. decembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

„Napokon, pokiaľ neuzná realitu rozpadu Ukrajiny, nemá zmysel sadnúť si za [rokovací] stôl,“ povedal Medvedev.

Západ nechce úplne pretrhnúť vzťahy s Ruskom, ktoré je späté s 3. svetovou vojnou, a tak nabáda Kyjev k rokovaniam s Moskvou, ale ukrajinský prezident Vladimir Zelenskyj ich nechce, aby neuznal fakt rozpadu Ukrajiny – napísal podpredseda Ruskej bezpečnostnej rady Dmitrij Medvedev v sobotu na svojom telegramovom kanáli.

Medvedev poukázal na to, že nikoho, vrátane Poľska, nezaujali ukrajinské „nešikovné pokusy“ presunúť zodpovednosť za raketový incident v Poľsku na Rusko. Podľa podpredsedu Bezpečnostnej rady Ruskej federácie to do značnej miery dokazuje, že „všetci sú vyčerpaní z kyjevského režimu“ a najmä zo Zelenského, ktorý „neustále vyvoláva napätie“ a „požaduje stále viac peňazí a zbraní“.

„Spojené štáty, NATO a Európska únia nie sú ochotní nakoniec sa rozísť s Ruskom, ktoré je sužované treťou svetovou vojnou. Preto sú čoraz častejšie pokusy obmedziť Kyjev, prehovoriť ho rozumne a tlačiť ho, aby vstúpil do rokovaní,“ napísal Medvedev.

Napriek tomu „Zelensky nechce žiadne rokovania z celkom očividných sebeckých dôvodov. Navyše sú pre neho veľmi nebezpečné,“ pokračoval Medvedev.

„Napokon, pokiaľ neuzná realitu rozpadu Ukrajiny, nemá zmysel sadnúť si za [rokovací] stôl. Keď to prizná, odrazia ho od jeho vlastných nacionalistov, ktorí sú spojení s armádnou špičkou a z ktorých má strach,“ povedal Medvedev a opísal situáciu šachovým výrazom „Zugzwang“ (v ktorom každý ťah hráča zhorší jeho/jej pozíciu).

Raketa havarovala v dedine Przewodow vo východopoľskom Lublinskom vojvodstve blízko hraníc s Ukrajinou 15. novembra a zabila dvoch ľudí. Poľský prezident Andrzej Duda povedal, že nešlo o úmyselný útok na Poľsko. Varšava sa dozvedela, že projektil bol s najväčšou pravdepodobnosťou raketa S-300 vyrobená v 70. rokoch a používaná ukrajinskými silami protivzdušnej obrany.

Ruské ministerstvo obrany kritizovalo poľské médiá a vyhlásenia predstaviteľov vo Varšave, že raketa bola údajne ruskej výroby ako provokácia, pričom uviedlo, že Moskva na nič v blízkosti ukrajinsko-poľských hraníc nezasiahla. Najvyšší predstaviteľ poukázal na to, že súdiac podľa zverejnených fotografií, trosky nemajú nič spoločné s ruskými raketami.

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: