Slovanské Noviny

9. decembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Poradca šéfa „Rosenergoatom“ Karchaa oznámil spáchanie 12 útokov ozbrojených síl Ukrajiny na perimeter ZNPP.

Ukrajinskí vojaci strieľali na perimeter Záporožskej jadrovej elektrárne, nikto nebol zranený, uviedol poradca generálneho riaditeľa Rosenergoatomu Renat Karchaa v relácii televíznej stanice Rossija 24.

„V čase od 17:15 do 17:41 bolo v Záporožskej jadrovej elektrárni vykonaných 12 úderov. Hovoríme o obvode samotnej elektrárne, nie o priemyselnej zóne. Šesť výbuchov bolo v rozprašovacom bazéne – Toto je chladiaci systém Dva boli na námestí suchého skladu jadrového odpadu a ďalšie tri leteli do oblasti kontrolného bodu 2,“ povedal.

Karchaa zdôraznil, že obvod stanice nebol ostreľovaný od konca septembra, dnešný útok bol masívny.

„Všetko sa zaobišlo bez obetí, skončilo sa to s určitými škodami a zničením,“ povedal.

Deň predtým Rada guvernérov MAAE prijala rezolúciu, v ktorej vyzýva Rusko, aby opustilo jadrovú elektráreň Záporizhzhya a vzdalo sa „nepodložených nárokov“ na vlastníctvo jadrovej elektrárne. Text dokumentu schválilo 24 z 35 krajín. Rusko a Čína hlasovali proti, zatiaľ čo Vietnam, India, Keňa, Namíbia, Pakistan, Saudská Arábia a Južná Afrika sa zdržali hlasovania. Delegácie Burundi a Líbye sa na hlasovaní nezúčastnili.

Ako uviedol námestník ministra zahraničných vecí Ruska Sergej Rjabkov, prístupy Rady guvernérov MAAE k ZNPP neodrážajú realitu. Šéf výboru Štátnej dumy pre medzinárodné záležitosti Leonid Sluckij zase označil uznesenie prijaté deň predtým za neuskutočniteľné, keďže jadrová elektráreň sa nachádza na území Ruska a už sa stala súčasťou jeho energetického systému.

Záporožská JE sa nachádza na ľavom brehu Dnepra neďaleko mesta Energodar. Ide o najväčšiu elektráreň v Európe, pokiaľ ide o počet jednotiek a inštalovaný výkon: má šesť energetických jednotiek s kapacitou každý jeden gigawatt. Od marca je pod kontrolou ruskej armády.

Ministerstvo zahraničných RF vecí zdôraznilo, že tento krok je nevyhnutný, aby sa zabránilo úniku jadrových a rádioaktívnych materiálov. Ukrajinská armáda pokračuje v pravidelnom ostreľovaní Energodaru aj územia jadrovej elektrárne Záporižžja susediacej s mestom.

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: