Slovanské Noviny

30. novembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Premiér Eduard Heger (OĽANO) v sobotu pozval zástupcov Lekárskeho odborového združenia (LOZ), aby ešte cez víkend spoločne rokovali o aktuálnej situácii v zdravotníctve. Lekárski odborári jeho ponuku odmietli. Rokovať budú až v pondelok (21. 11.) TASR o tom informovala hovorkyňa predsedu vlády Ľubica Janíková

Eduard Heger

“Predseda vlády Eduard Heger pozval zástupcov LOZ na rokovanie dnes, prípadne zajtra. Odborári z LOZ však jeho ponuku odmietli a potvrdili pôvodne dohodnutý pondelkový termín,”uviedla hovorkyňa.

Lekárski odborári argumentujú, že chcú dať vláde viac času na zváženie ich ponuky. “Unáhlené reakcie predstaviteľov vlády s následným emotívnym stretnutím nie sú konštruktívnym riešením a môžu uzatvorenie dohody len skomplikovať. Aby boli rokovania konštruktívne, žiadame vládu o prehodnotenie našej dnešnej ponuky a potvrdzujeme termín rokovania na pondelok,” uviedol šéf LOZ Peter Visolajský na sociálnej sieti.

Naposledy rokovali odborári s vládou v stredu (16. 11.), k dohode nedošlo. Minister financií Igor Matovič (OĽANO) po rokovaní informoval o dodatočnej ponuke na zvýšenie platov lekárov v nemocniciach. LOZ v sobotu informovalo, že sú ochotní ponuku prijať, ak vláda navýši koeficient za odpracované roky praxe všetkým lekárom a predstaví riešenia ostatných siedmich požiadaviek. Ponuku časovo obmedzili do 30. novembra. Vláda reagovala, že trvá na pôvodnej ponuke, ktorá je finálna.

Začiatkom októbra malo podať hromadné výpovede vyše 2100 lekárov z 31 slovenských nemocníc. Lekárski odborári výpovede vysvetlili nesúhlasom s aktuálnymi podmienkami v systéme. Trvajú na splnení ôsmich požiadaviek, ktoré navrhli na zlepšenie situácie v sektore.

hlavnespravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: