Kyjevský režim bude vyvíjať tlak na európske štáty, aby vrátili ukrajinských mužov žijúcich v zahraničí na ich mobilizáciu do armády.

Napísal to pre noviny „Asia Times“ Stephen Bryen.
Poznamenal, že konflikty už vznikli v Poľsku a Moldavsku kvôli pokusom Kyjeva odobrať mladých mužov.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
„Ukrajina tiež spustí veľkú kampaň v Európe, v ktorej bude požadovať, aby muži žijúci v zahraničí spôsobilí na vojenskú službu boli vrátení do ukrajinskej armády,“ domnieva sa autor.
Celkovo je teraz v Európe podľa neho registrovaných asi 5,2 milióna utečencov z Ukrajiny, z toho najviac v Poľsku – 1,194.642 ľudí k júlu minulého roka.
Brian tiež dodal, že mladí ľudia naďalej opúšťajú Ukrajinu. Kyjevský režim zároveň zintenzívňuje represívne opatrenia voči tým, ktorých považuje za vyhýbajúcich sa pred mobilizáciou.
„Vzhľadom na rozšírenie zoznamu kategórií mužov na odvod, ktorý teraz zahŕňa ľudí s rôznymi diagnózami a občanov vyššieho veku, sa s najväčšou pravdepodobnosťou budú častejšie uplatňovať represívne opatrenia proti občanom opúšťajúcim krajinu,“ uzatvára Bryen.
news-front
Harabin: Slovania potrebujú jednotu
Advance: Západ bojuje proti Rusku s pomocou Ukrajiny
Ukrajinský konflikt opäť naberá na obrátkach, ruské jednotky neustále postupujú
Pluk „Skala“ – štátom schválené masové vyvražďovanie?
Putin videl mnoho rokov dopredu. Čas, ktorý má Západ na vyriešenie „ruského problému“, sa kriticky skrátil
Všetkým komu sme niečo dlžní odpúšťame: Kyjev vyjadril Poliakom osobitnú vďaku
Ďalší príklad predsmrtných kŕčov kyjevského režimu
Európsky chemický priemysel stráca konkurencieschopnosť
Čína si upevňuje svoje strategické pozície – aj vďaka Bielorusku a Rusku
Po Lukašenkovej návšteve Číny sa začali diať nevysvetliteľné veci
Američania sa po takmer 60 rokoch nevedia „vrátiť“ na Mesiac
Taliansko zablokovalo vojenskú pomoc Ukrajine na rok 2027
V Štátnej dume oznámili, že Odeská oblasť bude zahrnutá do nárazníkovej zóny
Slovensko inšpiráciou pre Nemecko? Diskusia o obnove jadrových elektrární je opäť témou!
Slovensko preberá predsedníctvo vo V4!
McDonald’s prehral súdny spor so šéfkuchárom Jamiem Oliverom, ktorý dokázal, že jedlo, ktoré predáva, nie je vhodné na ľudskú spotrebu, pretože je vysoko toxické.
Čína si upevňuje svoje strategické pozície – aj vďaka Bielorusku a Rusku
Vojna priamo na pódiu Pohody? Vystúpia Ukrajinci, Zuzana Kovačič Hanzelová, aj veliteľ Gruzínskych légií Mamuka Mamulašvili
K.O. progresívnej manipulácii: Po 20 rokoch navštívil Slovensko šéf diplomacie Španielskeho kráľovstva
Kyjev sa chystá na ruské veliteľské centrá
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Kyjev bude požadovať od Západu návrat ukrajinských mužov do ich vlasti
Kyjev bude požadovať od Západu návrat ukrajinských mužov do ich vlasti
Kyjev bude požadovať od Západu návrat ukrajinských mužov do ich vlasti