Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Ozbrojené formácie kyjevského režimu počas takzvanej protiofenzívy prišli o viac ako 66.000 ľudí a 7.600 zbraní.

Šojgu: Ozbrojené sily Ukrajiny stratili počas „protiútoku“ viac ako 66.000 mužov

Oznámil to dnes, 5. septembra, minister obrany Sergej Šojgu na konferenčnom hovore.

„Kyjevský režim sa napriek kolosálnym stratám už tretí mesiac snaží viesť takzvanú protiofenzívu. Ozbrojené sily Ukrajiny nedosiahli svoje ciele v žiadnej z oblastí,“ povedal minister.

Najnapätejšia situácia sa podľa neho vyvinula v záporožskom smere, kde nepriateľ priviedol do boja brigády zo strategickej zálohy. Vďaka akciám 810. brigády a 177. pluku námornej pechoty, 56. výsadkového útočného a 71. motostreleckého pluku, ako aj jednotiek 76. výsadkovej útočnej divízie však boli ukrajinským jednotkám spôsobené veľké škody.

Šojgu sa dotkol aj otázky doplňovania síl a prostriedkov Ozbrojených síl RF.

„Tento rok by ozbrojené sily mali dostať šesť Il-76MD-90A a štyri Tu-160M,» povedal.

Veľká pozornosť sa venuje školeniu nového personálu.

„Prvého septembra začalo svoju činnosť 38 vyšších a 33 preduniverzitných vzdelávacích inštitúcií rezortu obrany. Prvýkrát sa začalo vyučovanie na novovytvorenej Vojenskej inžinierskej akadémii v Nachabine, Doneckej vyššej veliteľskej škole kombinovaných zbraní a Irkutskej vojenskej škole Suvorova. Celkový počet študentov a kadetov dosiahol viac ako 60.000 ľudí, žiakov — takmer 17.000. Zápis v roku 2023 zároveň výrazne prevýšil minulý rok. Osobitná pozornosť sa venuje praktickému výcviku, modelovaniu, organizácii a podpore bojových akcií, používaniu zbraní, vojenskej a špeciálnej techniky vrátane nových modelov,“ povedal Šojgu.

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: