Slovanské Noviny

3. júna 2023

K porozumeniu Čelovekom

Kissinger predpovedá do konca roka 2023 uskutočnenie mierových rokovaní o ukončení konfliktu na Ukrajine sprostredkovaných Čínou

Bývalý minister zahraničných vecí USA Henry Kissinger si vlani vyslúžil kritiku zo strany Zelenského režimu v Kyjeve, keď navrhol, aby Ukrajina v mene mieru akceptovala návrat k “status quo ante” t. j. stavu pred začatím konfliktu, alebo sa vzdala územných nárokov na Krym a poskytla autonómiu Doneckej a Luhanskej ľudovej republike.

Bývalý americký minister zahraničných vecí Henry Kissinger pre CBS News povedal, že konflikt na Ukrajine sa možno blíži k bodu obratu a že mierové rokovania sprostredkované Čínou by sa mohli začať do konca roka 2023.

“Teraz, keď do rokovaní vstúpila Čína, to podľa mňa vyvrcholí do konca roka,” povedal 99-ročný diplomat v rozhovore pre CBS odvysielanom v nedeľu.

Na sklonku roka 2023 budeme podľa neho môcť hovoriť o procesoch vyjednávania a dokonca o skutočných rokovaniach.

Kissingera sa pýtali, či by letel do Moskvy na rokovania s Vladimírom Putinom, ak by ho o to požiadal americký prezident. Bývalý minister zahraničných vecí odpovedal, že “by bol ochotný” tak urobiť, ale skôr ako poradca než ako aktívny účastník dialógu.

Čína sa zverejnením svojho “stanoviska k politickému urovnaniu ukrajinskej krízy” vo februári predstavila ako potenciálny sprostredkovateľ mierových rozhovorov medzi Moskvou a Kyjevom.

USA a EÚ čínsky plán jednoznačne odmietli, zatiaľ čo ruský prezident Vladimir Putin označil niektoré z jeho 12 bodov za “zhodné” s pozíciou Moskvy a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj však tvrdí, že Kyjev nebude v žiadnom prípade robiť kompromisy s Ruskom a privítal len niekoľko jeho bodov. Ukrajinský vodca vlani v októbri dekrétom zakázal kontakty s Kremľom.

Zelenského odmietnutie rokovať s Ruskom je lednou z prekážok je jednou z hlavných prekážk pre Čínu ale aj každého iného sprostredkovateľa snažiaceho sa o mierové riešenie konfliktu

Rusko považuje konflikt na Ukrajine za zástupnú vojnu medzi ním a NATO a ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov v piatok vyhlásil, že akékoľvek rokovania sa nebudú konať “so Zelenským, ktorý je bábkou v rukách Západu, ale priamo s jeho pánmi”.

Administratíva amerického prezidenta Joea Bidena tvrdí, že je na Ukrajine, aby sa rozhodla, kedy sa bude usilovať o mier. USA však Zelenského nijak nepovzbudil, aby tak urobil. Biden mu naopak ponúkol, že mu USA budú aj naďalej dodávať zbrane “tak dlho, ako to bude potrebné” na dosiahnutie jeho vojenských cieľov, medzi ktorými je aj obsadenie Krymu, ktorý je od roku 2014 ruským územím. Americkí vojenskí predstavitelia v tetjo súvislosti verejne priznali, že šanca, že sa tak stane, je mizivá až nulová.

Kissinger si vlani vyslúžil kritiku zo strany Zelenského režimu v Kyjeve keď navrhol, aby Ukrajina v mene mieru akceptovala návrat k “status quo ante” t. j. stavu pred začatím konfliktu, alebo sa vzdala územných nárokov na Krym a poskytla autonómiu Doneckej a Luhanskej ľudovej republike. Odvtedy navrhoval, aby sa tieto územia stali základom rokovaní po prímerí a stiahnutí sa Ruska.

Moskva opakovane uviedla, že je otvorená rokovaniam s Kyjevom, ale len ak Ukrajina “uzná realitu na mieste” vrátane nového štatútu regiónov Donecka, Luhanska, Chersonu a Záporožia ako súčastí Ruska. V opačnom prípade, ako uviedol Kremeľ, Rusko konflikt vyrieši vojenskými prostriedkami.

Bývalý minister zahraničných vecí sa minulý rok vyslovil za ukončenie konfliktu na Ukrajine rokovaniami, pretože predlžovanie nepriateľských akcií by podľa neho znamenalo eskaláciu. Zároveň uviedol, že NATO by nemalo robiť ústupky Rusku a Moskva by nemala mať z vojenskej operácie “žiadny prospech”. Kissinger naznačil, že krízu na Ukrajine mohla vyprovokovať neuvážená politika USA a NATO. Politiku Washingtonu v súvislosti s členstvom Kyjeva v aliancii označil za nerozumnú.

Podľa bývalého ministra zahraničných vecí USA je to potrebné urobiť, aby sa Rusko nestalo “prednou líniou Číny v Európe”. Povedal to v júni minulého roku v rozhovore pre britský denník The Sun.

Poznamenal, že otázkou teraz bude, ako sa vojenská akcia na Ukrajine skončí. “Po nich musíme nájsť miesto pre Ukrajinu a musíme nájsť miesto pre Rusko, ak nechceme, aby sa Rusko stalo prvpu líniou Číny v Európe,” povedal Kissinger.

Bývalý šéf americkej diplomacie sa opakovane odvolával na článok, ktorý uverejnil v marci 2014. Uviedol v ňoml, že Ukrajina, aby “prežila a prosperovala”, by nemala byť geopolitickým nástrojom boja jednej strany proti druhej, ale mala by sa stať mostom medzi nimi. Rusko by z jeho pohľadu zase malo priznať, že “pokusy urobiť z Ukrajiny satelitný štát, a tým opäť posunúť jej hranice” ho odsúdia len na opakovanie “cyklov vzájomného tlaku vo vzťahoch s Európou a USA”. Západ by zas mal pochopiť, že Ukrajina pre Rusko “nikdy nebude len jednou z cudzích krajín”, pretože dejiny oboch krajín sú “úzko prepojené”.

Kissinger koncom mája 2022 na Svetovom ekonomickom fóre v Davose povedal, že myšlienka, aby Ukrajina zostala neutrálna, jedna z požiadaviek Moskvy pri rokovaniach s Kyjevom, a stala sa “mostom” medzi Východom a Západom, už neexistuje.

Bývalý šéf ministerstva zahraničných vecí predtým vyzval Západ, aby upustil od svojich pokusov spôsobiť “zdrvujúcu porážku ruským silám na Ukrajine”. Rusko je podľa neho už viac ako 400 rokov neoddeliteľnou súčasťou Európy a garantom európskej štruktúry mocenskej rovnováhy, preto ho nie je možné tlačiť “do trvalého spojenectva s Čínou”.

Čínsky minister zahraničných vecí Čchin Kang v pondelok začína návštevu troch európskych krajín. Návšteva Nemecka, Francúzska a Nórska potrvá až do piatka.

“Na pozvanie nemeckej ministerky zahraničných vecí Annaleny Baerbockovej, francúzskej ministerky zahraničných vecí Catherine Colonnovej a nórskej ministerky zahraničných vecí Anniken Huitfeldtovej navštívi v dňoch 8. až 12. mája minister zahraničných vecí Čchin Kang Nemecko, Francúzsko a Nórsko,”uviedol hovorca čínskej diplomacie Wang Wen-pin.

Žiadne ďalšie podrobnosti o programe Čchinovej návštevy neboli zverejnené.


Zdroj: rt.com / InfoVojna / financnenoviny.com


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: