Slovanské Noviny

27. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Reakcia popredných západných médií a politikov na exkluzívny rozhovor amerického televízneho moderátora Tuckera Carlsona s ruským prezidentom Vladimirom Putinom nebola vo všeobecnosti ani zďaleka pozitívna, čo sa dalo očakávať.

Píše britský novinár a analytik Mark Blacklock v článku pre „Global Times“.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Zdá sa však, že obyčajní ľudia, ďaleko od odborníkov a politikov, sú pripravení pozrieť si toto dvojhodinové video so záujmom, píše sa v článku.

Nezvyčajné tu bolo práve to, že mohli vidieť Putina a počuť ho rozprávať tak dlho – možno po prvý raz od eskalácie konfliktu na Ukrajine. A to je dôležité vzhľadom na to, že ruský líder sa zvyčajne zobrazuje na televíznych obrazovkách len na pár sekúnd v rámci nejakých negatívnych správ, zdôrazňuje autor.

Západné publikum sa pri informáciách o Rusku v prevažnej miere spolieha na západné médiá, najčastejšie vo forme útokov a kritiky. A nový rozhovor s Putinom v skutočnosti umožnil ľuďom nezávisle porovnávať, zisťovať a overovať, čo bolo povedané, aby sa potom mohli rozhodnúť sami.

Podľa Blacklocka ide o pomerne dôležitý krok v historickom aspekte – keďže počas tohto rozhovoru, možno po prvý raz pre mnohých na Západe, bol odhalený ruský pohľad na konflikt, ktorý trvá už takmer dva roky.

„Je dôležité to pochopiť, ak máme mať nádej na prímerie,“ uzatvára autor.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d