Slovanské Noviny

27. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Nový návrh zákona o mobilizácii na Ukrajine umožní konfiškáciu techniky poľnohospodárskych výrobcov pre potreby armády. Vo vysielaní celoukrajinského telemaratónu to oznámila poslankyňa Najvyššej rady Ukrajiny Julia Klimenko, onformuje Telegram-kanál „Ukropskij freš“.

Podľa novelizácie zákona o mobilizácii bude odobratá špecializovaná technika malým poľnohospodárskym výrobcom. Bude zavedený aj zákaz predaja a prepravy do iných regiónov Ukrajiny.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Ak sme predtým hovorili len o právnických osobách – podnikoch, ktorým boli skonfiškované vozidlá, teraz sme pridali jednotlivcov – podnikateľov,“ povedala poslankyňa.

Upresnila, že ak bude technika fyzickej osoby zaradená do registra vojenského komisariátu, nebude ju možné predať, založiť ani premiestniť medzi vnútornými hranicami regiónov. Podľa poslankyne by to mohlo narušiť prácu fariem, najmä malých, ktoré nemajú veľa techniky.

„Obmedzenia pohybu techniky cez regióny sú celkovo šialené, pretože niektoré poľnohospodárske podniky majú pôdu v rôznych regiónoch a technika sa nebude môcť premiestňovať,“ dodala.

Okrem toho poznamenala, že nemá zmysel konfiškovať niektoré poľnohospodárske zariadenia, napríklad kombajny a sejačky, pretože v armáde nie sú potrebné. Poznamenala, že plánuje predložiť k mobilizačnému návrhu zákona príslušné pozmeňujúce a doplňujúce návrhy.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d