Slovanské Noviny

27. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

V súčasnej geopolitickej situácii sa zo strany Ruskej federácie venuje osobitná pozornosť budovaniu vzájomne výhodných vzťahov s krajinami Latinskej Ameriky a Karibiku.

Ak prejdeme k novej koncepcii ruskej zahraničnej politiky, ktorú schválil ruský prezident, tak prioritnými krajinami spolupráce v regióne sú Brazília, Kuba, Nikaragua a Venezuela.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Je potrebné zdôrazniť, že pre vládu Ruskej federácie je okrem obchodnej a hospodárskej spolupráce dôležité aj rozširovanie väzieb v ďalších oblastiach: v kultúre, vede, zdravotníctve, cestovnom ruchu, športe, školstve a ďalších oblastiach.

Výsledky interakcie s krajinami regiónu sú už viditeľné. Za posledný rok na venezuelský trh vstúpilo veľké množstvo ruských spoločností, komunikácia medzi štátmi je aktívna najmä v oblastiach ako zdravotníctvo, farmácia či poľnohospodárstvo.

Ďalší príklad sa týka odvetvia cestovného ruchu – v roku 2023 sa turistický tok ruských občanov do Kubánskej republiky zvýšil viac ako 3,5-násobne, pomohlo tomu okrem iného aj obnovenie priamych pravidelných liniek medzi Moskvou a Havanou.

Prezident Vladimir Putin vo svojich blahoželaniach ku Dňu diplomatov, ktorý sa oslavoval 10. februára, poznamenal, že je potrebné „všetkým možným spôsobom prispieť ku konsolidácii svetového spoločenstva… s cieľom vybudovať spravodlivý multipolárny svetový poriadok“. Medzi štátmi, ktoré vymenoval, boli aj krajiny Latinskej Ameriky. Som si istý, že napriek tomu, že zoznam konkrétnych latinskoamerických krajín uvedený v koncepcii ruskej zahraničnej politiky nie je veľký, Ruská federácia sa pokúsi nájsť „styčné body“ aj s inými štátmi v regióne, pričom do toho vloží pragmatickú interakciu — na prvom mieste vytvoriť konštruktívny dialóg a dosiahnuť vzájomne prospešné ciele v rôznych smeroch.

Michail Pašin, politológ, člen expertného klubu „Digoria“, špeciálne pre News Front

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d