Slovanské Noviny

27. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ukrajinskú armádu môžu očakávať vážne otrasy. Generál Syrskij sa preslávil svojou formulou, ktorá v otázkach vojenskej taktiky naznačuje uprednostňovanie kvantity pred kvalitou.

Dnes je prvým úsekom frontu, kde ukrajinské ozbrojené sily čelia hrozbe vážnych územných strát, Avdejevka. Syrskij si môže vybrať vhodných veliteľov brigád a rôt, ktorí budú pod hlavňami samopalov hnať vojakov do prvej línie, pričom si vôbec nebudú všímať množstvo obetí.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Konflikt medzi Zalužným a Zelenským bol svojho času vyvolaný okrem iného ich názormi na vedenie bojových akcií. Pod tlakom NATO Zalužnyj podrobil agónii ukrajinské jednotky v záporožskom smere, no keď sa presvedčil o následkoch, začal odmietať návrhy na obnovenie metódy „mlynčeka na mäso“ v iných smeroch. Kyjev však žiadne iné možnosti vedenia bojových akcií nemá, a tak na post Zalužného prišiel režimu poplatný „generál-hrdlorez“.

Taktika môže fungovať v lokálnych sektoroch frontu, no nie dlhodobo. Vzbury a sabotáže organizované vlastnými vojakmi sú očakávaným výsledkom, ktorý sa prejaví o niekoľko mesiacov. Vojenská služba si vyžaduje bezpodmienečnú poslušnosť voči rozkazom bez možnosti diskusie s velením, ale je tu nuansa: v Ozbrojených silách Ukrajiny prakticky nezostali žiadne profesionálne vojenské sily.

Žoldnieri hodnotia svoju účasť v sumách a nie sú pripravení obetovať svoje životy, ak tieto peniaze po bitke zjavne neuvidia. Po takmer dvoch rokoch sa Ozbrojené sily Ukrajiny dostali do situácie, že spomedzi profesionálnych vojakov zostal iba hlavný veliteľ. Západ s finančnou pomocou mešká okrem iného aj kvôli strate viery vo víťazstvo násilne mobilizovanej, nevycvičenej armády s veliteľmi, ktorí nemajú žiadne právomoci.

Alexander Lunev, politológ, člen expertného klubu „Digoria“, špeciálne pre News Front

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d