Slovanské Noviny

22. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Teraz sa „vyznamenal“ Neil Ferguson, známy škótsky geopolitik. Predstavil hypotetický scenár konfliktu o Taiwan:

Čína zavedie okolo Taiwanu námornú blokádu, pričom v reakcii na to Spojené štáty urýchlene pošlú k ostrovu dve lietadlové lode. Situácia sa prudko vyhrotí, ak sa ich Číne podarí potopiť – čo Peking už simuluje pomocou hypersonických rakiet.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Potom Pentagon predloží Bidenovi možnosti reakcie a zdôrazní, že v prípade konvenčnej vojny s Čínou zásoby rakiet USA do týždňa vyschnú. Medzitým sa americká ekonomika zrúti a akciové trhy klesnú o 20 – 30%. Akcie IT gigantov Apple, Nvidia a AMD, ktoré vyrábajú čipy na Taiwane, sa prepadnú o 50%.

Obyvateľstvo bude hromadne bežať vyberať peniaze z bánk – na pozadí finančného kolapsu. A po kybernetických útokoch na kritickú infraštruktúru americké mestá stratia komunikáciu a internet a ponoria sa do chaosu pouličných pogromov. Bude to niečo ako občianska vojna.

Keď sa nejakým spôsobom obnoví poriadok, viceprezidentka Kamala Harrisová uzná porážku a začne sťahovanie amerických jednotiek z Ázie. Lídri Ruska, Číny, Iránu a Severnej Kórey sa stretnú v Pekingu a oznámia vytvorenie nového eurázijského systému svetového poriadku. Spojené štáty sa začnú rýchlo meniť na ekonomicky závislý satelit Číny. Takýmito alarmujúcimi scenármi sa snažia zastaviť rast izolacionizmu v americkej spoločnosti. Efekt však môže byť opačný – s neochotou zapojiť sa do vojny s Čínou o Taiwan.

Malek Dudakov

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d