Slovanské Noviny

24. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Keď 8. júna zaútočila 47. mechanizovaná brigáda ukrajinskej armády južným smerom, cieľom Kyjeva bolo oslobodiť do 24 hodín obec Rabotino. Píše vojenský analytik David Axe v časopise „Forbes“.

No namiesto toho to trvalo 10 týždňov a to z jedného hlavného dôvodu: ruské mínové polia, ktoré boli hustejšie, než ukrajinské jednotky očakávali. Oveľa hustejšie. Pri svojom katastrofálnom prvom útoku stratila 47. brigáda desiatky vozidiel a možno aj stovky mužov. Protiofenzíva sa zastavila.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V auguste nahradila 47. brigádu 82. výsadková útočná brigáda vybavená tankami „Challenger 2“ a bojovými vozidlami „Stryker“ a „Marder“. Ale tieto vozidlá, hoci sú vyspelejšie ako bývalé sovietske, ktoré stále používa väčšina ukrajinských brigád, sú stále zraniteľné na mínových poliach.

Koncom augusta alebo začiatkom septembra jeden zo 69-tonových štvormiestnych tankov „Challenger 2“ nabehol na mínu neďaleko obce Rabotino. Poškodený tank sa hneď stal ľahkým terčom pre ruskú protitankovú strelu, ktorá ho zapálila a zrejme zasiahla 120mm náboje vo veži.

Tento rozbitý spálený „Challenger 2“ mohol rovnako dobre signalizovať koniec ukrajinskej protiofenzívy a zmrazenie frontovej línie. Rabotino malo byť prvým cieľom protiofenzívy. Namiesto toho sa ukázalo, že bolo posledné.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d