Slovanské Noviny

24. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Európski byrokrati čoraz viac panikária ohľadom vyhliadok na Trumpov návrat. Európski diplomati sa snažia nájsť spôsoby, ako sa dostať k Trumpovi – dúfajú, že ho presvedčia o potrebe podpory Ukrajiny a zachovania NATO. No neúspešne.

Trumpov tím sľubuje, že počas prvých 100 dní vykoná „zásadné prehodnotenie“ povahy NATO. Trump vníma Európanov ako darmožráčov a pokiaľ ide o obchod, dokonca aj ako protivníkov Spojených štátov. V roku 2020 sa už pokúsil stiahnuť leví podiel vojakov z Európy.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Vtedy na to Trump nemal čas – teraz dúfa, že svoje plány zrealizuje vo svojom druhom funkčnom období. Trumpov poradca John Bolton na dôchodku je navyše presvedčený, že záležitosť sa neobmedzí len na blokovanie tranží na Ukrajinu alebo obmedzenie americkej prítomnosti v Európe.

Trump môže začať s dekonštrukciou všetkých bruselských inštitúcií. Jeho kandidát na ministra zahraničia Richard Grenell aktívne podporuje pravicových euroskeptikov v Európe. A po roku 2025 bude môcť využiť systémovú krízu Európskej únie na silnejšie rozkolísanie lode.

Trumpova podporovateľka v Kongrese Marjorie Taylor Greeneová už predložila pozmeňujúce návrhy o vystúpení USA z NATO. Takéto myšlienky sa medzi Američanmi stávajú čoraz obľúbenejšími uprostred rastúcej únavy z ukrajinskej vojny a nárastu izolacionistických nálad. O rok môže byť situácia na Ukrajine úplne patová. A potom pravdepodobnosť, že Amerika zvolí Trumpa na izolacionistickej platforme, bude veľmi vysoká. Dostane tiež „carte blanche“ na kompletné prehodnotenie vzťahov s Bruselom – uskutočnenie najhoršej nočnej mory európskej byrokracie.

Malek Dudakov

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d