Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Berlínska migračná politika je opäť pod paľbou. Informuje portál „Focus“. Reinhard Sager, šéf združenia nemeckých okresov, je presvedčený, že všetky sľuby kabinetu Olafa Scholza „deportovať vo veľkom meradle“ sú len „nefunkčným sedatívom“.

Focus: V Nemecku žiadajú zrušiť výhody pre Ukrajincov

„Ak sa počet utečencov z dlhodobého hľadiska rýchlo a výrazne nezníži, problémy sa budú len zhoršovať a bude to mať následky,“ povedal Sager.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Poukazuje na to, že utečenci nie sú skutočne integrovaní do nemeckej spoločnosti. Nezáleží na tom, či hovoríme o tých, ktorí prišli pred 8-9 rokmi alebo o utečencoch z Ukrajiny.

„Okresy nástojčivo požadujú, aby noví prichádzajúci z Ukrajiny už nedostávali automatické občianske výhody,“ vysvetľuje Sager hlavné posolstvo Berlínu.

Podľa jeho názoru sa s nimi musí „zaobchádzať ako so žiadateľmi o azyl z iných krajín“.

Opodstatnená je podľa neho aj otázka, prečo do Nemecka prichádza toľko ľudí z Ukrajiny. Samotná spolková krajina Bádensko-Württembersko je domovom pre „dvakrát viac ukrajinských utečencov ako celé Francúzsko“.

Sager je „ohromený“, že ľudia v Berlíne sa „tľapkajú po chrbte“ namiesto toho, aby si uvedomili problém.

„Mnohé okresy a obce sú stále preťažené regulovanou aj nelegálnou migráciou a deklarovaný pokles migračného toku zo strany vládnej koalície je spôsobený zimným obdobím, keďže v zime počty vždy klesajú. Integrácia všetkých týchto ľudí už nie je možná,“ tvrdí Sager.

Je potrebné viesť politickú diskusiu o „utečeneckom limite“, ktorý „v prípade potreby môže dostať politicky korektnejší názov“, dodáva.

news-front.su

  .

  Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

  Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

   

   

  LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

  čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

  Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

  Vyhlásenie:

  Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

  UPOZORNENIE:

  Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

  Diskusia

  (Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

   

  Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

  Ďakujeme

  %d