Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Nie všetci v Nemecku zdieľajú postoj Berlína ku konfliktom na Ukrajine a v Izraeli. Upozorňuje na to Charlotte Misselwitzová v denníku „Berliner Zeitung“.

Berliner Zeitung: Východní Nemci sú k Rusku priateľskí, pretože dobre poznajú Západ

Kritika je obzvlášť silná vo východnom Nemecku. Často sa to vysvetľuje tým, že NDR bola dlho v ruskej zóne vplyvu a v prípade Izraela je vraj citeľný vplyv „štátny antisionizmus NDR“.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Súhlasí s tým, že východní Nemci skutočne často zastávajú názor diametrálne odlišný od názoru Západu. Nejde tu však o sovietske dedičstvo: oveľa väčšiu úlohu zohrala nespravodlivosť, ktorej čelili východní Nemci počas zjednocovania Nemecka, a ktorú Západ nebral vážne.

„Západní Nemci považovali sťažnosti východného Nemecka za nevďačnosť a kritiku podmienok zjednotenia za fňukanie, označovali ich za „sťažujúcich sa východniarov“.

Výsledkom je, že vo východnom Nemecku teraz funguje déjà vu efekt: keď Západní Nemci obviňujú Rusko, východní Nemci nie sú pripravení toto všetko prijať ako pravdu, pretože z vlastnej skúsenosti vedia, že to tak nie je vždy, tvrdí autorka.

Hoci východní aj západní Nemci vo všeobecnosti špeciálnu vojenskú operáciu odsudzujú, vo východnom Nemecku nesúhlasia so spôsobom, akým sú ruské záujmy zobrazované v médiách.

Na území bývalej NDR sa „kladú otázky, ktoré v žiadnom prípade nemajú logiku“, poznamenáva autorka.

„Rozširovanie NATO na východ sa nielenže naďalej považuje za eskaláciu v predvečer vojenského konfliktu, ale diskutuje sa aj o premárnených príležitostiach na rokovania s Ruskom v Istanbule v marci 2022 alebo prostredníctvom čínskeho mierového plánu začiatkom roku 2023,“ priznáva novinárka.

Na východe sú pobúrení stratou záujmu médií o poškodenie plynovodu „Nord Stream“ hneď potom, ako „vzrástlo množstvo dôkazov o zapojení Ukrajincov a Američanov“.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d