Slovanské Noviny

12. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Dvojnásobný prezident SR, niekdajší dlhoročný predseda NR SR a bývalý generálny prokurátor ČSFR Ivan Gašparovič v rozhovore pre Startitup vyzdvihol prezidentského kandidáta Petra Pellegriniho, ale aj skúsenosti bývalého šéfa slovenskej diplomacie Jána Kubiša. Na Štefanovi Harabinovi, napriek jeho pozitívnym stránkam, mu vadí jeho konfrontačný štýl. V debate s redaktorkou Mimi Šramovou hovoril o prezidentskej kampani, prezidentskom boji, eurovoľbách, hanlivých slovách poradcu prezidentky Zuzany Čaputovej na jeho adresu, nepravdivých vyjadreniach Magdy Vašáryovej o tom, čo sa dialo počas jeho návštevy v Poľsku, aj o tom, či sa Daniel Lipšic ako neprokurátor po zrušení ÚŠP zaradí medzi prokurátorov na Generálnej prokuratúre SR.

Ivan Gašparovič v takmer hodinovom rozhovore prezrádza, že za hlavu štátu bude voliť Petra Pellegriniho a pri Ivanovi Korčokovi má niekoľko pochybností. „Pellegrini má najväčšie skúsenosti zo všetkých kandidátov, pokiaľ ide o riadenie štátu.“

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Napriek tomu tvrdí, že ak vyhrá Korčok a zavolá ho do paláca na obed, tak rád príde. Ako vidí ostatných kandidátov? „Harabin je vo svojej politike agresívny, tej agresivity sa bojím. Matovič je nešťastný človek, nezohrá vo voľbách žiadnu úlohu,“ tvrdí.

Gašparovič je nezvyčajne kritický voči súčasnej koalícii. „Myšlienku Fica o úsilí v prospech mieru beriem jednoznačne, ale v niektorých prípadoch by tá jeho rétorika mala byť iná,“ myslí si o slovách súčasného premiéra na adresu našich spojencov v zahraničí.

Bývalý prezident tiež hovorí, že vláda si dobre nevyhodnotila dopady pri trestnom zákone a prekáža mu aj polemizácia o znižovaní premlčacej doby pri znásilnení. „Som za to, aby nebola žiadna premlčacia doba, nech si to ženy usporiadajú tak, ako chcú,“ hovorí Gašparovič.

Napriek všetkému si myslí, že koalícia musí vydržať. „Ak by nevydržala, bolo by to zlé pre nás všetkých.“

Viac vo videu:

Ivan Gašparovič: Občania si vo funkcii prezidenta vedia viac predstaviť Petra Pellegriniho

Redaktorka Mimi Šramová debatovala s bývalým prezidentom Ivanom Gašparovičom o prezidentskej kampani, prezidentskom boji, eurovoľbách, hanlivých slovách poradcu prezidentky na jeho adresu, nepravdivých vyjadreniach Magdy Vašáryovej o tom, čo sa dialo počas jeho návštevy v Poľsku, aj o tom, či sa Daniel Lipšic ako neprokurátor po zrušení ÚŠP zaradí medzi prokurátorov na GP.

Viac vo videu:

Zdroj: YouTube Startitup / YouTube Rozhvory s Mimi Šramovou / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d