Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

„Ak USA a Európa neposkytnú peniaze a zbrane Kyjevu, tak vojna na Ukrajine skončí. Ak Američania zvolia za prezidenta USA Trumpa, ten nedá Zelenskému ani cent na boj proti Rusku“, vyhlásil Orbán

Maďarský ministerský predseda Viktor Orbán dlhodobo odmieta posielanie zbraní kyjevskému režimu a od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu v roku 2022 udržiava blízke ekonomické vzťahy s Ruskom a snaží sa o mierovú politiku.

Bývalý americký prezident Donald Trump neposkytne Ukrajine financie na boj proti Rusku, ak vyhrá v novembrových voľbách a stane sa opäť prezidentom. Tvrdí to maďarský premiér Viktor Orbán, ktorý sa minulý týždeň s Trumpom stretol v Spojených štátoch, informuje TASR podľa správy agentúry Reuters.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Nedá ani cent do ukrajinsko-ruskej vojny a vojna tak skončí… Je totiž jasné, že Ukrajina sama na svojich nohách stáť nedokáže,“ uviedol Orbán v nedeľu večer pre maďarskú štátnu televíziu.

„Ak Američania a ani Európania neposkytnú peniaze a zbrane, tak táto vojna skončí. A ak Američania nebudú dávať peniaze, Európania vojnu sami financovať nedokážu,“ tvrdil ďalej Orbán.

„Inou otázkou“ podľa neho je, aký bude výsledok budúcich mierových rokovaní, ktoré budú nasledovať po uzavretí prímeria, a ako bude možné opäť vytvoriť stabilnú a bezpečnú Európu. Najskôr je však potrebné dosiahnuť mier a Trump má podľa Orbána k dispozícii nástroje, ako to urobiť.

„Prezident Trump bol prezidentom mieru. Počas prvých štyroch rokov skončil s vojnami. Bol prvým prezidentom po dlhom čase, ktorý počas svojho funkčného obdobia nezačal vojnu. Podľa jeho prdchádzajúcho prezidentovania vieme, že je to muž mieru. A svoje názory neskrýva ani teraz, keď dal jasne najavo, že jeho cieľom je dosiahnuť mier v rusko-ukrajinskej vojne. Ani my nechceme nič iné ako mier, čo najskoršie prímerie a čo najskoršie ukončenie tejto vojny, ktorá sa pomaly blíži ku koncu. Nevidím nikoho iného takého odhodlaného a silného ako Donald Trump, kto by to dokázal,“ napísal Orbán v nadväznosti na svoj rozhovor v pondelok na sociálnej sieti.

Celý rozhovor v maďarčine:

Orbán dlhodobo odmieta posielanie zbraní Kyjevu a od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu v roku 2022 udržiava blízke ekonomické vzťahy s Rusko a snaží sa o mierovú politiku.

Vlani v októbri sa v Číne stretol i s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, napriek snahám Európskej únie o izoláciu šéfa Kremľa.

Maďarský premiér sa s Trumpom stretol minulý piatok na Floride. Trumpov tím vo svojom vyhlásení o stretnutí Ukrajinu nespomenul. Uviedol však, že Orbán a Trump hovorili o záležitostiach, ktoré sa týkajú Maďarska i Spojených štátov – napríklad o bezpečnosti na hraniciach.

Európski lídri sa podľa Reuters dlhodobo obávajú toho, že návrat Trumpa do Bieleho domu by znamenal oslabenie americkej podpory pre Ukrajinu i Severoatlantickú alianciu.


Zdroj: cas.sk / YouTube M1 – Híradó / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d