Slovanské Noviny

29. novembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Dzurinda zdôraznil, že jemu ako šéfovi nezávislého think-tanku ľudovcov neprináleží posudzovať proces rozširovania, ktorý je založený na politických rozhodnutiach predsedníctva EPP.

Získanie plnohodnotného členstva OĽANO v Európskej ľudovej strane (EPP) znamená, že táto strana bude musieť viesť politiku zhodnú s hodnotami ľudovcov. Uviedol vo štvrtok v Lisabone Mikuláš Dzurinda, slovenský expremiér a predseda Centra Wilfrieda Martensa pre európske štúdie, informuje spravodajca TASR.

To, že sa rodina európskych ľudovcov v piatok rozrastie o nového člena zo Slovenska, potvrdil vo štvrtok predseda EPP Manfred Weber na úvod dvojdňového politického grémia ľudovcov v Lisabone. Pre OĽANO to znamená ukončenie dvojročného procesu rokovaní o členstve.

Dzurinda zdôraznil, že jemu ako šéfovi nezávislého think-tanku ľudovcov neprináleží posudzovať proces rozširovania, ktorý je založený na politických rozhodnutiach predsedníctva EPP.

Necítim sa dobre, ak by som mal komentovať také alebo onaké rozhodnutie. Nominálne bude viac premiérov, ktorí patria do tábora ľudovcov. Ale je to samozrejme aj veľká výzva pre OĽANO, aby produkovalo politiku kompatibilnú s európskymi hodnotami ľudovcov,“ domnieva sa Dzurinda.

Zároveň pripomenul, že v minulosti mala EPP prísnejšie pravidlá pre prijímanie nových členov, keď platilo, že členská strana z jedného štátu mohla zablokovať iného záujemcu z tej istej krajiny.

Dzurinda vyjadril presvedčenie, že pre EPP je dobrou správou víťazstvo ľudovcov v hociktorej z európskych krajín. V tejto súvislosti obzvlášť akcentoval význam budúcoročných parlamentných volieb v Poľsku, kde by podľa neho bolo „silným impulzom“ pre ľudovcov víťazstvo opozičnej Občianskej platformy Donalda Tuska.

My si v Európskej ľudovej strane pamätáme lepšie časy. Za mojich čias nás bolo 17 premiérov z EPP a nie sedem ako dnes, či osem od piatku,“ uviedol s odkazom na premiéra Eduarda Hegera (OĽANO), ktorý bude na summitoch EÚ vystupovať už ako plnohodnotný člen tábora ľudovcov

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: