Slovanské Noviny

27. novembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Väčšina ľudí je zmätená globálnou energetickou krízou, pričom ceny ropy, plynu a uhlia súčasne prudko stúpajú a dokonca si vynucujú zatvorenie veľkých priemyselných závodov, ako sú chemikálie alebo hliník alebo oceľ. Bidenova administratíva a EÚ trvali na tom, že všetko je spôsobené vojenskými akciami Putina a Ruska na Ukrajine.

Toto nie je ten prípad. Energetická kríza je dlho plánovanou stratégiou západných korporátnych a politických kruhov na rozloženie priemyselných ekonomík v mene dystopickej zelenej agendy . To má svoje korene v období dávno pred februárom 2022, keď Rusko spustilo vojenskú akciu na Ukrajine.

Blackrock tlačí ESG

V januári 2020, v predvečer ekonomicky a sociálne zničujúceho zablokovania súvisiaceho s ochorením Covid, generálny riaditeľ najväčšieho svetového investičného fondu Larry Fink z Blackrocku vydal list kolegom z Wall Street a generálnym riaditeľom spoločností o budúcnosti investičných tokov. 

V dokumente, skromne nazvanom „Základná prestavba financií“ , Fink, ktorý spravuje najväčší investičný fond na svete s približne 7 biliónmi dolárov, v tom čase pod správou, oznámil radikálny odchod do korporátnych investícií. Peniaze by „zelenali“. Fink vo svojom liste z roku 2020, ktorý sledoval, vyhlásil:

„V blízkej budúcnosti – a skôr, ako väčšina očakáva – dôjde k významnému prerozdeleniu kapitálu… Klimatické riziko je investičné riziko.“ Ďalej uviedol: „Každá vláda, spoločnosť a akcionár musia čeliť klimatickým zmenám.“ [i] V samostatnom liste klientom investorov 

Blackrock Fink doručil novú agendu kapitálového investovania. Vyhlásil, že Blackrock ukončí určité investície s vysokým obsahom uhlíka, ako je uhlie, najväčší zdroj elektriny pre USA a mnohé ďalšie krajiny. 

Dodal, že Blackrock preverí nové investície do ropy, plynu a uhlia, aby určil ich dodržiavanie Agendy OSN 2030 „udržateľnosť“.

Fink jasne povedal, že najväčší svetový fond začne investovať do ropy, plynu a uhlia. „Postupom času,“ napísal Fink, „spoločnosti a vlády, ktoré nereagujú na zainteresované strany a neriešia riziká udržateľnosti, narazia na rastúci skepticizmus zo strany trhov a následne na vyššie náklady na kapitál.“ Dodal, že „Zmena klímy sa stala určujúcim faktorom dlhodobých vyhliadok spoločností… sme na pokraji zásadnej prestavby financií.“ [ii]

Od tohto bodu sa takzvané investovanie ESG, postihujúce spoločnosti emitujúce CO2, ako je ExxonMobil, stalo módou medzi hedžovými fondmi a bankami na Wall Street a investičnými fondmi vrátane State Street a Vanguard. 

Taká je sila Blackrocku. Finkovi sa tiež podarilo získať štyroch nových členov predstavenstva v ExxonMobil, ktorí sa zaviazali ukončiť podnikanie spoločnosti v oblasti ropy a zemného plynu.

Autorom obrázku je Michael Buholzer / Copyright SVETOVÉ EKONOMICKÉ FÓRUM/swiss-image.ch

Finkov list z januára 2020 bol vyhlásením vojny veľkých financií proti konvenčnému energetickému priemyslu. BlackRock bol zakladajúcim členom pracovnej skupiny pre zverejňovanie finančných informácií súvisiacich s klimatickými zmenami (TCFD) a je signatárom UN PRI—Princípy zodpovedného investovania, siete investorov podporovanej OSN, ktorá presadzuje investovanie s nulovými emisiami CO2 pomocou vysoko skorumpovaného ESG. kritériá – environmentálne, sociálne a riadiace faktory pri investičných rozhodnutiach.

Neexistuje žiadna objektívna kontrola nad falošnými údajmi pre ESG spoločnosti. Blackrock tiež podpísal vyhlásenie Vatikánu z roku 2019, ktoré obhajuje režimy stanovovania cien uhlíka. BlackRock sa v roku 2020 tiež pripojil k Climate Action 100, koalícii takmer 400 investičných manažérov spravujúcich 40 biliónov USD.

Osudným listom generálneho riaditeľa z januára 2020 Larry Fink spustil kolosálnu stratu investícií v globálnom ropnom a plynárenskom sektore v hodnote biliónov dolárov. 

Je pozoruhodné, že v tom istom roku bol BlackRock’s Fink menovaný do správnej rady dystopického Svetového ekonomického fóra Klausa Schwaba, korporátneho a politického prepojenia Agendy OSN 2030 s nulovými uhlíkmi. 

V júni 2019 Svetové ekonomické fórum a Organizácia Spojených národov podpísali strategickú partnerský rámec na urýchlenie implementácie Agendy 2030. WEF má platformu Strategic Intelligence, ktorá zahŕňa 17 cieľov trvalo udržateľného rozvoja Agenda 2030.

Vo svojom liste generálneho riaditeľa z roku 2021 Fink zdvojnásobil útok na ropu, plyn a uhlie. „Vzhľadom na to, aký dôležitý bude energetický prechod pre vyhliadky rastu každej spoločnosti, žiadame spoločnosti, aby zverejnili plán, ako bude ich obchodný model kompatibilný s čistou nulovou ekonomikou,“ napísal Fink. 

Iný dôstojník BlackRock povedal na nedávnej energetickej konferencii, „kam BlackRock pôjde, budú ho nasledovať ďalší“. [iii]

Len za dva roky, do roku 2022, sa odhaduje, že 1 bilión dolárov vyšiel z investícií do prieskumu a rozvoja ropy a zemného plynu na celom svete. Ťažba ropy je drahý biznis a prerušenie externých investícií zo strany BlackRock a ďalších investorov z Wall Street znamená pomalú smrť tohto odvetvia.

Biden – prezident BlackRocku?

Na začiatku svojej vtedy nevýraznej prezidentskej kandidatúry mal Biden koncom roka 2019 stretnutie za zatvorenými dverami s Finkom, ktorý kandidátovi údajne povedal: „Som tu, aby som vám pomohol“. Po svojom osudovom stretnutí s BlackRock’s Finkom kandidát Biden oznámil: „Zbavíme sa fosílnych palív…“ 

V decembri 2020, ešte predtým, ako bol Biden v januári 2021 inaugurovaný, vymenoval Briana Deese za globálneho riaditeľa BlackRock pre trvalo udržateľné investovanie a asistenta prezidenta a riaditeľa Národnej ekonomickej rady. Tu Deese, ktorý zohral pre Obamu kľúčovú úlohu pri príprave parížskej klimatickej dohody v roku 2015, v tichosti formoval Bidenovu vojnu o energetike.

To bola katastrofa pre ropný a plynárenský priemysel. Finkov človek Deese bol aktívny v tom, že dal novému prezidentovi Bidenovi zoznam protiropných opatrení, ktoré má podpísať výkonným nariadením počnúc prvým dňom v januári 2021. 

To zahŕňalo uzavretie obrovského ropovodu Keystone XL, ktorý by z Kanady priniesol 830 000 barelov denne. ako texaské rafinérie a zastavenie akýchkoľvek nových prenájmov v Arctic National Wildlife Refuge (ANWR). Biden sa tiež pripojil k Parížskej klimatickej dohode, ktorú Deese vyjednal pre Obamu v roku 2015 a Trump ju zrušil.

V ten istý deň Biden uviedol do pohybu zmenu takzvaných „sociálnych nákladov na uhlík“, ktorá uvaluje na ropný a plynárenský priemysel represívnych 51 USD za tonu CO2. Tento jediný krok, ktorý bol založený výlučne na výkonnej moci bez súhlasu Kongresu , spôsobuje zničujúce náklady na investície do ropy a plynu v USA, v krajine, ktorá bola len dva roky predtým najväčším svetovým producentom ropy.[iv]

Zabíjanie kapacity rafinérie

Ešte horšie je, že Bidenove agresívne environmentálne pravidlá a investičné mandáty BlackRock ESG zabíjajú kapacitu amerických rafinérií. Bez rafinérií nezáleží na tom, koľko barelov ropy odoberiete zo strategickej ropnej rezervy. 

V prvých dvoch rokoch Bidenovho predsedníctva USA zatvorili približne 1 milión barelov denne z kapacity na rafináciu benzínu a nafty, niektoré z dôvodu kolapsu dopytu po covide, čo je najrýchlejší pokles v histórii USA. Odstávky sú trvalé. V roku 2023 sa má zatvoriť dodatočná kapacita 1,7 milióna bpd v dôsledku deinvestovania BlackRock a Wall Street ESG a nariadení Biden. [v]

Generálny riaditeľ spoločnosti Chevron v júni 2022 s odvolaním sa na masívne znižovanie investícií do ropy na Wall Street a protiropnú politiku Bidena vyhlásil, že neverí, že USA niekedy postavia ďalšiu novú rafinériu.[vi]

Larry Fink, člen predstavenstva Svetového ekonomického fóra Klausa Schwaba, sa pripája k EÚ, ktorej predsedníčka Európskej komisie, notoricky skorumpovaná Ursula von der Leyen, odišla z predstavenstva WEF v roku 2019 a stala sa predsedníčkou Európskej komisie. 

Jej prvým veľkým krokom v Bruseli bolo presadenie agendy EÚ Zero Carbon Fit for 55. To uvalilo veľké uhlíkové dane a ďalšie obmedzenia na ropu, plyn a uhlie v EÚ ešte pred ruskými krokmi na Ukrajine vo februári 2022. Kombinovaný dopad Finkovej podvodnej agendy ESG v Bidenovej administratíve a nulového uhlíkového šialenstva EÚ vytvára najhoršiu energetickú a inflačnú krízu v histórii.

F. William Engdahl

O autorovi: F. William Engdahl je konzultantom a lektorom v oblasti strategických rizík, má titul z politiky na Princetonskej univerzite a je najpredávanejším autorom o rope a geopolitike.

Je vedeckým pracovníkom Centra pre výskum globalizácie.

Poznámky

[i] Larry Fink, A Fundamental Reshaping of Finance, List generálnym riaditeľom, január 2020, https://www.blackrock.com/corporate/investor-relations/2020-blackrock-client-letter

[ii] Tamže.

[iii] Tsvetana Paraskova, Prečo sa investori obracajú chrbtom k projektom fosílnych palív?, OilPrice.com,

11. marca 2021, https://oilprice.com/Energy/Energy-General/Why-Are-Investors-Turning-Their-Backs-On-Fossil-Fuel-Projects.html

[iv] Joseph Toomey, Energetická inflácia bola navrhnutá, september 2022, https://assets.realclear.com/files/2022/10/2058_energyinflationwasbydesign.pdf

[v] Tamže.

[vi] Fox Business, CEO Chevron hovorí, že v USA už možno nikdy nebude postavená ďalšia ropná rafinéria, 3. júna 2022, https://www.foxbusiness.com/markets/chevron-ceo-oil-refinery-built-us

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: