Slovanské Noviny

7. decembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Minulý pondelok som dostal e-mail od NewsGuard, „nezávislej organizácie, ktorá  hodnotí spravodajské kanály na základe deviatich apolitických žurnalistických kritérií“.

Analytik ma požiadal, aby som sa vyjadril k dvom vyhláseniam v mojich stĺpcoch, v ktorých som obvinený z „prednášania nepravdivých a nepodložených tvrdení“.

Jedným z nepravdivých a nepodporovaných tvrdení je „článok z marca 2022 s názvom „Ukrajina hostila nelegálne americké biovojnové laboratóriá“, opakovaná ruská a čínska propaganda o prítomnosti laboratórií na výrobu biologických zbraní na Ukrajine, ktorá bola opakovane odhalená organizáciami na kontrolu faktov a vyvrátili predstavitelia vlády USA“.

Údajné tvrdenie „overovača faktov“, že som podal nepravdivé a nepodložené tvrdenie, je nesprávne z dvoch dôvodov. Jedným z nich je skutočnosť, že žiadosť o zákon o slobodnom prístupe k informáciám (FOIA) adresovaná Agentúre na znižovanie obranných hrozieb vytvorila oficiálne dokumenty vlády USA, v ktorých sa uvádza, že Agentúra na znižovanie obranných hrozieb, súčasť Ministerstva obrany USA, financovala aktivity biolaboratória antraxu na Ukrajine v roku 2018.

Záznamy vlády USA tiež ukazujú viac ako 11 miliónov dolárov na financovanie programu ukrajinských biolaboratórií v roku 2019. Pozri toto .

Očividne ani nenapadlo hlúpeho „overovača faktov“, že spoliehanie sa na uistenia od osvedčeného klamára, akým je vláda USA, nie je spôsob, ako overiť fakt.

Ako, „overovač faktov“, vláda vyvráti svoje vlastné priznanie?

Všimnite si tiež, že „overovač faktov“ si myslí, že vyhlásenie ruskej vlády je „nepodporené“, ale vyhlásenie vlády USA sa považuje za „podporené“. Ako táto zjavná zaujatosť slúži na overenie akejkoľvek skutočnosti?

Druhý dôvod, prečo je „overovač faktov“ nesprávny, naznačuje, že „overovač faktov“ nie je schopný pochopiť, že oznamovať to, čo ruská vláda tvrdí, že objavila na Ukrajine, nie je dezinformácia alebo propaganda. Sú to správne informácie , ktoré hlásia ruské nároky.

To, čo tu vidíme, je „overovač faktov“, ktorý si myslí alebo bol vyškolený na to, aby videl akúkoľvek správu o položke v kategórii „neprípustné spomenúť“ ako „nepravdivé a nepodložené tvrdenie“, bez ohľadu na to, či ju reportér schválil alebo nie. Inými slovami, všetko je nepravdivé, okrem oficiálnych naratívov.

Moje ďalšie „nepravdivé a nepodložené tvrdenie“ je, že nárast 100 000 hlasov je náznakom podvodu, čo je záver podporovaný mnohými odborníkmi.

„Fakt checker“ tvrdí, že nárasty hlasov „sú samozrejmosťou a v dôsledku zverejňovania veľkých dávok výsledkov naraz z pevne demokratických alebo republikánskych okresov alebo z hlasovacích lístkov zaslaných poštou“.

To, čo „overovač faktov“ nezohľadňuje, je extrémna nepravdepodobnosť, že by došlo k hromadeniu 100 000 alebo viac hlasovacích lístkov, ktoré sú všetky pre jedného kandidáta, alebo ako sa hlasy posielali poštou takým spôsobom, že všetky hlasy demokratov prišli v rovnakom doručení.

Možno je štatisticky možné, že 100 000 hlasov príde v neprerušovanom prúde pre tú istú osobu, ale pravdepodobnosť takejto udalosti je príliš nízka na to, aby sa zohľadnilo veľké množstvo tesných volieb pre demokrata. Je toľko volebných okrskov, v ktorých nežije ani jeden republikánsky volič? Nárasty hlasov republikánov sú zriedkavé a zdá sa, že k nim dochádza vtedy, keď algoritmus hlasovacích zariadení vytvoril neuveriteľnú hranicu víťazstva demokratov a musí sa zúžiť.

Podľa môjho názoru sú „kontroléri faktov“ neinteligentní ľudia bez integrity, ktorí sú najatí, aby podporovali oficiálne naratívy vytláčaním pravdy a nesúhlasného názoru.

Kto kontroluje „overovačov faktov“? – Nie je dôvod dôverovať „overovačom faktov“.

Ktokoľvek môže zriadiť stránku „overenia faktov“ na ochranu akéhokoľvek materiálneho alebo ideologického záujmu pred preskúmaním.

Všimnite si, že „kontroly faktov“ sa objavili až potom, čo sa oficiálne príbehy stali tak očividne falošnými, že museli byť chránené pred preskúmaním. Nikdy predtým sme nemali priemysel cenzorov zamestnaných na ochranu oficiálnych príbehov. „Overovatelia faktov“ sú skutočnými nepriateľmi pravdy.

Paul Craig Roberts

O autorovi: Paul Craig Roberts je renomovaný autor a akademik, predseda Inštitútu pre politickú ekonómiu, kde bol tento článok  pôvodne publikovaný. Dr. Roberts bol predtým pridruženým redaktorom a publicistom pre The Wall Street Journal. Počas Reaganovej administratívy bol námestníkom ministra financií pre hospodársku politiku. Je pravidelným prispievateľom do Global Research. 

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: