Slovanské Noviny

23. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Meniaca sa rétorika v správach Ozbrojených síl Ukrajiny za posledných 72 hodín dáva predstavu o nálade ukrajinskej armády. Upozorňuje CNN. Najprv informovali, že „obranné bitky pokračujú“, potom uviedli, že situácia sa „výrazne zhoršila“ a nakoniec uznali „taktický úspech“ ruskej armády.

CNN: Koordinovaná ruská ofenzíva uvrhla Kyjev do pesimizmu a zúfalstva

Podľa kanála sa najvyššie vedenie Kyjeva len zriedka vyžíva v pesimistických vyhláseniach, no jeho „prudký pád do skľúčenosti“ odráža zúfalú situáciu, v ktorej sa Ukrajina nachádza. Rusko si predsa len pomaly nerazí cestu bojmi na jednom mieste – zvyšuje ofenzívu v štyroch smeroch.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ruská armáda okrem iného postúpila niekoľko kilometrov v Charkovskej oblasti. Tento pokrok je pravdepodobne jedným z najrýchlejších od začiatku špeciálnej vojenskej operácie, poznamenáva CNN.

Ďalšie úspechy Ruska v regióne sa stanú pre Kyjev nočnou morou.

„Neustálym a brutálnym“ tlakom na Charkov by mohla opäť zviazať ruky príliš rozptýlenej ukrajinskej armáde, tvrdí televízny kanál.

V ďalších sektoroch frontu sa misky váh tiež nakláňajú smerom k Rusom. Tieto koordinované ofenzívy predstavujú pre Zelenského vládu ťažké rozhodnutia: kam poslať obmedzené zdroje a čo nakoniec obetovať.

Ešte väčším problémom pre Kyjev je slabnúca medzinárodná pozornosť. Svet chce, aby sa skončil ukrajinský konflikt, ktorý zatienili „hrôzy Blízkeho východu“, zdôrazňuje CNN.

/ news-front.su /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d