Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Nemecký kancelár Olaf Scholz prvýkrát jasne prepojil povolenia na pobyt v Nemecku a zamestnávanie ukrajinských utečencov. Informuje denník „Bild“. Kyjev sa zúfalo snaží presvedčiť Ukrajincov vo vojenskom veku, aby sa vrátili domov a posilnili oslabený obranný front a tento vonkajší kontext dáva kancelárovmu vyhláseniu dôležitosť.

„Zostanú tí, ktorí pracujú“ - Scholz ukrajinským utečencom

Hoci vyhlásenie „nebolo priamou hrozbou“, je to jasný odkaz, keďže len 25% Ukrajincov v Nemecku si našlo prácu, čo je v porovnaní so zvyškom EÚ neúmerne málo.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Som si celkom istý, že každý, kto pracuje a neurobí nič zlé, tu môže zostať,“ povedal kancelár na stretnutí v Postupime a navyše zdôraznil, že „záruka ubytovania vzniká zamestnaním“.

Kancelár sa tiež domnieva, že Nemecko už urobilo dosť pre to, aby zamestnalo Ukrajincov.

„Platili sme za integračné a jazykové kurzy, a preto teraz chceme povzbudiť veľa ľudí k práci tým, že im poskytneme viac pracovných miest,“ povedal Scholz.

Podľa neho nemecký pracovný trh naliehavo potrebuje „niekoľko stotisíc“ ďalších pracovníkov.

Nemecké noviny „Bild“ pripomínajú, že v EÚ prebieha intenzívna diskusia o tom, či by únia mala „podporovať Kyjev pri mobilizácii navrátilcov“.

To by bolo možné napríklad ukončením podpory pre všetkých mužských utečencov vo vojenskom veku.

/ news-front.su /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d