Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

V rámci EÚ EÚ-USA vždy ukazujú prstom na Maďarsko a Viktora Orbána, keď ide o „slobodu“… ale to je samo o sebe EÚ-USA prekrúcaním reality. Sami sedia v sklenenom dome a hádžu kamene do Maďarska.

Dôvod, prečo hádžu kamene do Maďarska, nie je preto, že maďarská tlačová situácia je jedinečná, ale preto, že Maďarsko má len inú politickú líniu v medzinárodnej politike ako EÚ a USA.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Horšie – EÚ ako inštitúcia je sama pred cenzúrou. Namiesto toho, aby EÚ dôverovala inteligencii svojich vlastných západných občanov, cenzuruje médiá ako RT.com , ktoré predstavujú pohľad, ktorý spochybňuje západné naratívy. Tieto sú zakázané ako „propaganda“.

Reportéri bez hraníc (RSF) v piatok zverejnili svoj každoročný Svetový index slobody tlače, a hoci nie je prekvapením, že sa situácia v Európe zhoršuje, musíme si tiež uvedomiť, že my, novinári, musíme urobiť viac, aby sme brali moc na zodpovednosť.

Problémová tlačová situácia

Podľa správy z rokov 2023 – 2024 je deväť krajín EÚ, čiže jedna tretina bloku, kategorizovaných ako „problémové“: Taliansko, Poľsko, Chorvátsko, Rumunsko, Bulharsko, Cyprus, Maďarsko, Malta a Grécko.

To je o dva viac ako minulý rok.

Uspokojivé alebo dobré – ale klesajúce

Klesajúce sú: Fínsko, Írsko, Litva, Česko, SLOVENSKO, Rakúsko, Rumunsko a Francúzsko

Tie, ktoré sa zlepšili, sú v menšine s nepatrným nárastom.

Vyššie uvedené je dôležité, pretože EÚ má tiež sedieť v ich sklenenom dome a hádzať kamene do tlače v iných krajinách, ako je India, Rusko, Irán a Čína. O svete je veľa správ, ktoré zachytím len preto, že sledujem aj nezápadné médiá.

A na rozdiel od západných obvinení sú tieto nezápadné médiá vo všeobecnosti dobré v tom, že poukazujú aj na mnohé západné a medzinárodné zdroje, ktoré sú v titulkoch medzi USA a EÚ často cenzurované.

Nezápadné médiá tiež často dobre rozlišujú medzi zdrojmi o „faktoch“ a ich vlastnými názormi na tieto fakty.

Ako sa západné médiá vrátane The New York Times, The Washington Post, CNN, The Wall Street Journal, BBC atď. stávajú čoraz viac cenzurovanými, spolitizovanými a priamymi šíriteľmi dezinformácií, nezápadné médiá sa stávajú čoraz dôležitejšími pre nás všetkých, ktorí chcú vedieť, čo sa deje vo svete.

Ďakujem indickým, ruským, čínskym, iránskym a iným nezápadným médiám za to, že pomáhajú mne a ostatným, ktorých to zaujíma, informovať z oveľa širšej platformy zdrojov.

Karsten Riise

O autorovi: Karsten Riise je magister vied (Econ) z Copenhagen Business School a má vysokoškolské vzdelanie v odbore španielska kultúra a jazyky na Kodanskej univerzite. Je bývalým senior viceprezidentom a finančným riaditeľom (CFO) Mercedes-Benz v Dánsku a Švédsku. Je pravidelným prispievateľom do Global Research.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d