Slovanské Noviny

23. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Asi 35-tisíc nemeckých vojakov je pripravených ísť v prípade potreby na pomoc spojencom, povedal nemecký kancelár Olaf Scholz na stretnutí so šéfmi vlád pobaltských krajín v Lotyšsku.

„Približne 35-tisíc nemeckého vojenského personálu je pripravených rýchlo pomôcť našim spojencom v prípade núdze,“ cituje ho tlačová služba.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Scholz tiež uviedol, že nemecké ozbrojené sily sa zamerajú na obranu severovýchodnej a strednej Európy. Pobaltské krajiny uistil, že Nemecko je odhodlané brániť každý „štvorcový centimeter“ územia NATO.

„Bezpečnosť našich pobaltských spojencov je našou bezpečnosťou.“ Útok na vás by sa nemal stať útokom na nás,“ pokračoval kancelár.

Zároveň poznamenal, že situácia v pobaltskom regióne zostáva napätá, čo núti NATO posilniť svoje východné krídlo.

Kancelár už skôr uviedol, že Berlín je pripravený posilniť svoj kontingent v rámci misie NATO Enhanced Forward Presence v Litve. Podľa veliteľa litovskej armády Valdemarasa Rupšisa je potrebné pripraviť infraštruktúru na umiestnenie brigády pridelenej Nemeckom, ktorá pozostáva z päť až šesťtisíc vojenského personálu.

Premiérka Pobaltskej republiky Ingrida Simonyte poznamenala, že prípravy na prijatie nemeckého vojenského personálu budú trvať tri roky. Podľa litovského ministra obrany Arvydasa Anusauskasa sa presun hlavných formácií uskutoční v rokoch 2025-2026 a „v roku 2027 by mala nemecká brigáda v Litve dosiahnuť plnú operačnú pripravenosť“.

V posledných rokoch Rusko ohlásilo bezprecedentnú aktivitu NATO na svojich západných hraniciach. Severoatlantická aliancia rozširuje iniciatívy a nazýva to „zadržiavanie ruskej agresie“. Moskva opakovane vyjadrila znepokojenie nad činnosťou NATO v Európe. Kremeľ poznamenal, že Rusko nikoho neohrozuje, no nebude ignorovať kroky, ktoré sú potenciálne nebezpečné pre jeho záujmy.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d