Slovanské Noviny

28. marca 2024

K porozumeniu Čelovekom

The cedar oil in a glass bottles on the cedar nuts

Cédrový olej je bohatým zdrojom životne dôležitých stopových prvkov: fosfor, draslík, horčík, mangán, meď, zinok, kobalt, jód. Obsahuje až 5% dusíkatých látok, z toho 90% aminokyselín a 70% esenciálnych aminokyselín.

The cedar oil in a glass bottles on the cedar nuts

Odpradávna sa cédrový olej považoval za pochúťku. Má vynikajúce chuťové vlastnosti. Môže sa používať ako bežné rastlinné oleje, pridávať do rôznych jedál, šalátov na zlepšenie chuti jedál. Pridaním cédrového oleja do pečenia získate produkt, ktorý je jedinečný svojou chuťou.

V ľudovom liečiteľstve sa olej používal na liečbu chorôb tráviaceho traktu, popálenín, omrzlín a kožných chorôb. Má tonizujúci účinok, znižuje chronický únavový syndróm, zvyšuje duševnú a fyzickú výkonnosť. Je to užitočné najmä pre ľudí pracujúcich v stresových, nepriaznivých klimatických a environmentálnych podmienkach.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Je známe, že pri použití cédrového oleja sa organizmus vracia na optimálnu úroveň podpory života, dochádza k jeho „omladeniu“, čo je významným faktorom predlžovania dĺžky života a zabezpečuje aktívnejšie a plnohodnotnejšie životné prejavy v strednom a staršom veku.

Pravidelné používanie cédrového oleja obnovuje bariérovú funkciu membrán, zlepšuje cerebrálnu a periférnu cirkuláciu, podporuje saturáciu orgánov a tkanív kyslíkom, znižuje alebo odstraňuje poruchy metabolizmu lipidov.

Je účinný prírodný antioxidant a možno ho použiť na prevenciu akýchkoľvek chorôb, ako prostriedok na udržanie antioxidačného stavu organizmu.

Olej má hepatoprotektívny, protivredový, antiseptický, antisklerotický účinok, znižuje proliferáciu buniek prostaty a tiež normalizuje sekrečnú a motorickú evakuačnú funkciu žalúdka, metabolizmus, urýchľuje hojenie rán a popálenín a znižuje intoxikáciu tela pri užívanie chemikálií.

Len pár kvapiek cédrového oleja zmierni pálenie záhy, znormalizuje kyslosť a pôsobí hojivo.

Pravidelná konzumácia oleja dramaticky znižuje pravdepodobnosť ochorení, zvyšuje odolnosť organizmu voči akútnym ochoreniam dýchacích ciest a chrípke. Použitie cédrového oleja po už prekonaných chorobách prispieva k rýchlejšiemu a úplnejšiemu uzdraveniu.

Tehotné ženy, ktoré pridávajú cédrový olej do svojej stravy, zabezpečujú správnu tvorbu centrálneho nervového systému a orgánov zraku nenarodeného dieťaťa. Použitie cédrového oleja prispieva k normalizácii uteroplacentárnej cirkulácie, čo vedie k normalizácii funkcie placenty, zlepšeniu transportu živín a výmene plynov. Vedci potvrdili dôležitosť dodávať telu tehotnej ženy polynenasýtené vyššie mastné kyseliny pre plnohodnotný vnútromaternicový vývoj dieťaťa počas prenatálneho rastu.

Deti, ktoré dostávajú menej PVFA vo svojej strave; majú nízku telesnú hmotnosť, slabý zrak, zaostávajú vo vývoji, trpia zhoršenou koordináciou pohybov. Deti, ktoré používajú cédrový olej, menej chorľavejú a lepšie sa vyvíjajú. U takýchto detí sa zlepšuje imunita, chuť do jedla, spánok a práca gastrointestinálneho traktu sa normalizuje. Ako najbohatší prírodný zdroj polynenasýtených mastných kyselín a esenciálnych aminokyselín hrá cédrový olej aktívnu úlohu vo výžive a normálnom fungovaní rastúceho detského organizmu, stimuluje odolnosť voči infekciám.

Cédrový olej našiel široké uplatnenie v kozmeteológii. Ak máte po ruke iba cédrový olej, môžete si s ním zabezpečiť kompletnú starostlivosť o pleť – možno ho použiť na čistenie, výživu a ochranu pokožky na akejkoľvek časti tela.

Cédrový olej dokonale zjemňuje a robí pokožku tváre a tela pružnejšou, udržuje prirodzenú vlhkosť akéhokoľvek typu pokožky. Pravidelné používanie cédrového oleja vám umožňuje udržať pokožku mladú, pružnú, elastickú.

Na dosiahnutie maximálneho účinku sa doma odporúča používať cédrový olej zvonka aj vnútorne.
Na dosiahnutie trvalého výsledku je potrebné olej aplikovať vnútorne 2-3 mesiace 3x denne 1/2 čajovej lyžičky.

Cédrový olej podporuje hojenie rán a erózií na koži a slizniciach po úrazoch, popáleninách a zápalových procesoch. Upokojuje, zmierňuje svrbenie, začervenanie a opuch po alergických prejavoch, poskytuje výbornú kontaktnú plochu pri masáži a výborne sa vstrebáva.

Okrem toho má mierne regeneračné vlastnosti a možno ho použiť na šetrnú starostlivosť o detskú pokožku, ako aj na prevenciu detskej dermatitídy. Olej šetrne odstraňuje povrchové nečistoty, takže ho možno použiť na odstránenie make-upu najmä z očného okolia.

Na rozdiel od mylnej predstavy, mastná pleť potrebuje cenné organické látky nie menej ako suchá pleť. Preto sa používanie cédrového oleja odporúča ľuďom s rôznymi typmi pleti.

Cédrový olej – DAR zo sibírskej prírody.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d