Slovanské Noviny

29. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Čarnogurský st. o situácii okolo Ukrajiny a potenciálnej vojne: „Naši vojaci nech si pamätajú, že vždy, keď cudzí páni hnali Slovákov do vojny proti Rusku, Slováci pri prvej príležitosti prebehli na ruskú stranu“

Advokát, dlhoročný disident, zakladateľ a prvý predseda KDH, bývalý premiér SR a predseda Slovensko-Ruskej spoločnosti Ján Čarnogurský st. konštatuje, že aktuálne to vyzerá tak, že „na Ukrajine sa schyľuje k vojne“. „Propagandistická príprava už začala. Washington aj Brusel používajú tie isté slová. Vystríhajú pred pohybmi “ruskej” armády na ruskom území.“

Ján Čarnogurský

Čarnogurský st. sa na sociálnej pýta, prečo USA odstúpili od dohody o rozmiestnení armád v európskom Rusku aj v Európe. A tiež, prečo o smrti malého chlapca v Donecku od ukrajinského granátu, ktorý bol dronok zhodený na dvor, kde sa hral, slniečkárska tlač nepíše.

„NATO a slovenské vlády poslali slovenských vojakov do Pobaltia. Aj tam sa môže rozšíriť bojisko. Naši vojaci nech si pamätajú, že vždy, keď cudzí páni hnali Slovákov do vojny proti Rusku, Slováci pri prvej príležitosti prebehli na ruskú stranu.“

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Bývalý premiér k danej téme publikoval článok na stránkach Slovensko-Ruskej spoločnosti, v ktorom uviedol, že v médiách v poslednom čase pribúdajú správy o prisúvaní všetkých druhov vojska na východ Ukrajiny, na západ Ruskej federácie a do morí obmývajúcich Rusko a Ukrajinu – Čierneho aj Baltického.

Poznamenal, že v máji a v júni plánuje NATO manévre v Čiernom mori naproti Krymu a v Baltickom naproti Kaliningradu. „Po vojne o Náhorný Karabach začali v ukrajinských médiách vystupovať generáli, že podobne ako Azerbajdžan si prinavrátil – zatiaľ aspoň časť – Karabachu, Ukrajina si môže prinavrátiť Krym, Doneck a Lugansk.“

„Cez Slovensko prúdia vlaky s ťažkou výzbrojou na východ. Ukrajina už otvorene nedodržuje Minské dohody, prisúva ťažké zbrane k línii prímeria v Donecku a Lugansku. Delostrelecké ostreľovanie okrajových štvrtí Donecka je na dennom poriadku.“

Ján Čarnogurský st. dodáva, že ruský prezident Putin dávnejšie a minister zahraničných vecí Sergej Lavrov nedávno upozornili Ukrajinu, že útok smerom na východ môže zničiť ukrajinskú štátnosť.„Ak vezmeme do úvahy, že podľa prieskumov na Ukrajine vedie pro-ruská strana Opozičná platforma – Za život, vedená Viktorom Medvedčukom (prezident Putin je mu kmotrom), slová o možnom zániku ukrajinskej štátnosti majú svoj základ.“

„To by bol dramatický scenár. Ďaleko lepší scenár by bol, keby na Ukrajine vo voľbách zvíťazila strana alebo strany, ktoré by obrátili ukrajinskú politiku na partnerské vzťahy s Ruskom, neťahali by Ukrajinu do NATO a časom by sa vzťahy oboch štátov normalizovali,“ myslí si Čarnogurský st.

Podľa neho, však teraz za horizontom dunia bubny vojny. „Písal som o tom 13. marca. Ani nie tri mesiace po nástupe Joe Bidena do úradu prezidenta USA v Európe znovu hrozí vojna. Táto následnosť spravdepodobňuje domnienku, že americký hlbinný štát (deep state) mal návrat Krymu a Novorosijska do Ukrajiny dlho v pláne.“

Američania podľa neho pracujú s plánom, že Rusko je treba oslabiť. „S prezidentom Donaldom Trumpom sa plán nedal uskutočniť. Donald Trump nesmel pokračovať v úrade. Reči už exprezidenta Trumpa a jeho právnikov o sfalšovaní prezidentských volieb teraz akosi nadobúdajú na váhe. Pribudol ďalší dôvod, jeho význam možno nevieme doceniť. V auguste by mali dokončiť podmorský plynovod Severný prúd 2, z Ruska do Nemecka. Plynovod ekonomicky spojí Rusko a Európu a zníži význam Ameriky. Spojené štáty chcú silou-mocou zabrániť dokončeniu plynovodu.“

Obvinenie Ruska z agresie proti Ukrajine by podľa Čarnogurského st. možno presvedčilo najmä Nemcov, aby odstúpili od plynovodu. Západ podľa neho používa ako argument tvrdenie, že Rusko potrebuje vybojovať pre Krym pitnú vodu. „Nuž s pitnou vodou je to tak. Hlavný zdroj pitnej vody pre Krym pramení v Rusku, tečie cez Ukrajinu a pokračuje na Krym. Po odtrhnutí Krymu Ukrajina presmerovala tok vody na svojom území, aby netiekol na Krym. Samo o sebe je to zo strany Ukrajiny zločin proti Krymčanom, ale Krym za pomoci Ruska buduje nové zdroje pitnej vody pre Krym.“

„Vráťme sa k styku armád. Krym bol súčasťou Ruska a vrátil sa do Ruska. Rozhodli o tom Krymčania drvivou väčšinou v referende. Obyvatelia Donecka a Luhanska hovoria po rusky a o svojom súčasnom postavení rozhodli taktiež v referende. Vždy patrili do Ruska ako Novorossija, Ukrajine ich pridelili až bolševici. Hlásia sa do „ruského sveta“ a Rusko nepripustí ich genocídu.“

Čarnogurský v článku skonštatoval, že Rusko podľa neho vojenské akcie nezačne. „Ak ich začne Ukrajina, môže sa naplniť výstraha prezidenta Putina a ministra Lavrova. Na plytkých vlnách plávajú natovské vojnové lode. Súčasná ruská vojenská doktrína hovorí, že ak z niektorej krajiny (čiže aj z vojnovej lode) vystrelia na Rusko, krajina sa stane cieľom ruskej armády. Západné lode v Čiernom mori má ruská armáda ako na dlani. Rovnako lode v okolí Kaliningradu. Môže ich zničiť v priebehu minút. V dosahu ruských rakiet je celá Európa a teraz už aj USA. Čo sa stane, ak z natovskej lode padne výstrel na Krym alebo na Kaliningrad? Ako kritický čas sa javí stred mája. NATO si zaslúži, aby sa stratilo zo sveta,“ myslí si bývalý politik Čarnogurský st.

zdroj: hlavné správy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d